Centrum Zdrowia Tuchów: wyróżnienie za dynamiczny rozwój

0
1011


Centrum Zdrowia Tuchów uzyskało tytuł Geparda Biznesu 2013. Wyróżnienie za dynamiczny rozwój przyznaje Instytutu Nowoczesnego Biznesu. – Cieszymy się, że po raz kolejny zostaliśmy zauważeni, ponieważ od dawna inwestujemy w rozwój, w szkolenia pracowników oraz nowoczesne rozwiązania zarówno w obszarze sprzętu, jak i organizacji  poszczególnych świadczeń – mówi prezes CZT Tomasz Olszówka.

Szef tuchowskiej spółki medycznej dodaje, że zdobycie tytułu jest miłym zaskoczeniem, ponieważ dopiero końca dobiega największa w historii inwestycja Centrum Zdrowia. Chodzi o kończący się remont oddziału położniczego, na którym stworzone zostały komfortowe warunki dla pań, które wybiorą Tuchów na miejsce narodzin dziecka.

– Rozwijamy także oddział neonatologii, chcemy mieć bowiem pewność, że najskuteczniej pomożemy noworodkom, które przychodzą na świat już z problemami zdrowotnymi. Warto też wspomnieć o zakupach coraz bardziej zaawansowanego sprzętu diagnostycznego, od którego dzisiaj zazwyczaj zaczyna się terapia – tłumaczy Tomasz Olszówka.

Jak przekonuje prezes, coraz większą popularnością cieszy się darmowy program profilaktycznych badań piersi. – Tu po latach korzystania z wysłużonego sprzętu w mobilnych mammobusach także stworzyliśmy zupełnie nową jakość. Z powodu rosnącego zainteresowania pierwszym w subregionie tarnowskim cyfrowym mammografem, urządzeniem bardzo bezpiecznym i dokładnym, musieliśmy nawet wprowadzić preferencje w rejestracji dla mieszkanek poszczególnych gmin. Zdecydowaliśmy się na to, aby zainteresowane panie nie musiały czekać w kolejce na przeprowadzenie badań. Prócz mammografu efektywnie wykorzystywany jest także nasz tomograf. Po planowanym zakupie rezonansu magnetycznego nasz dział diagnostyki będzie dysponował kompleksową ofertą, której nie mają szpitale w wielu  miastach znacznie większych od Tuchowa – podsumowuje szef zarządu.

Wartość firm na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu według jego metodologii liczyła Wywiadownia Handlowa InfoCredit. Analizowała ona dane podmiotów, które w latach 2011 -2012 miały co roku przynajmniej pół miliona zł przychodów netto, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia. Tytuł przyznano firmom, których wartość rynkowa wzrosła o więcej niż 10 procent. W przypadku Centrum Zdrowia Tuchów dynamika wartości rynkowej w okresie od marca 2012 roku do marca 2013 roku oszacowana została na 193 procent.  W roku 2013 Centrum Zdrowia Tuchów za rozwój otrzymało  Gazelę Biznesu. W rankingu gospodarczym Pulsu Biznesu umieszczono wtedy kilkadziesiąt placówek medycznych i czternaście szpitali, jednak tylko dwie lecznice w kraju osiągnęły lepszy wynik od spółki medycznej z Tuchowa.