Centrum Zdrowia z Piaseczna realizuje projekt unijny

0
926

Centrum Zdrowia z Piaseczna realizuje projekt unijny o wartości 973 437,99 zł przeznaczony na rozwinięcie zakresu usług przychodni w Ostrołęce. Dofinansowanie unijne wynosi 403 976,76 zł. Środki będą przeznaczone na zakup sprzętu medycznego.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa.

W ramach projektu zostanie kupiony sprzęt medyczny przeznaczony do poradni stomatologicznej, a także między innymi sprzęt rehabilitacyjny, sprzęt do laseroterapii, sprzęt do gabinetu usprawnienia leczniczego, aparat USG, sprzęt do badań urodynamicznych, sprzęt do diagnostyki kardiologicznej, narzędzia okulistyczne.

Projekt obejmuje także wyposażenie i oprogramowanie centrum obsługi telefonicznej.

Centrum ogłosiło przetarg na dostawę sprzętu i wyposażenia, ale został on unieważniony. Zapowiada też, że będzie informować o kolejnych zamówieniach.

Centrum Zdrowia to rodzinna firma powstała w 1998 roku z przekształcenia prywatnego gabinetu ginekologiczno-położniczego. Przychodnie specjalistyczne Centrum Zdrowia znajdują się w Piasecznie (3 placówki), Ostrołęce, Ustanowie i Konstancinie Jeziornej.

Największa przychodnia Centrum Zdrowia umiejscowiona jest w Piasecznie przy ulicy Czajewicza 5/7. Posiada prawie 900 mkw powierzchni, wyposażona jest w pracownię rentgenowską, mammograf, trzy aparaty USG (w tym 4D), gastroskop, sigmoidoskop, pracownię ECHO, EKG i EKG wysiłkowego. W 2011 roku Centrum otworzyło w Piasecznie przy ulicy Pomorskiej pracownię diagnostyczną wyposażoną w rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy. W placówce tej działa także dzienny oddział psychiatryczny. Przychodnia przy ulicy Młynarskiej specjalizuje się w stomatologii, dermatologii oraz medycynie estetycznej.

Centrum Zdrowia prowadzi też hospicjum domowe. Usługi placówek Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Wartość kontraktu zawartego na rok 2015 wynosi 7 947 442,92 zł. Środki te finansują ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, rehabilitację leczniczą, leczenie stomatologiczne, opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień, profilaktyczne programy zdrowotne oraz opiekę paliatywną i hospicyjną.

Centrum Zdrowia jest prowadzone przez Centrum Zdrowia Adam Muszyński spółka jawna.