Centrum Zdrowia Tuchów szkoli studentów

0
570

Centrum Zdrowia Tuchów należy do Uniwersyteckiej Sieci Szpitali Szkolących. Wysoką jakość świadczeń w tej placówce potwierdza piąte miejsce w kraju wśród szpitali, które pracują poza siecią świadczeń medycznych w rankingu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Jak podkreślili twórcy tego zestawienia pokazuje to, że bardzo wysoką jakość leczenia można osiągnąć w placówce oddalonej od wielkich ośrodków klinicznych. Potwierdził to także ostatni konkurs Bezpieczny szpital pod patronatem Ministra Zdrowia. Wyróżniono w nim szeroki zakres świadczeń w Centrum Zdrowia Seniora w Wierzchosławicach oraz realizację programu badań profilaktycznych Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski, prowadzonego przez Centrum Zdrowia Tuchów.

W ramach Sieci Szpitali Szkolących Centrum Zdrowia Tuchów oferuje możliwość odbywania praktyk obowiązkowych lub dodatkowych nie tylko studentów kierunku lekarskiego,  lekarsko-dentystycznego, pielęgniarstwa czy położnictwo, ale też elektroradiologii, dietetyki, analityki medycznej, farmacji, fizjoterapii, ratownictwa medycznego oraz zdrowia publicznego.

W przeciwieństwie do ośrodków akademickich – praktyka w szpitalu powiatowym daje możliwość zdobycia szerokiego zakresu kompetencji i umiejętności.

Praktyki dodatkowe można też odbywać w pracowni analitycznej, pracowni serologicznej z bankiem krwi, pracowniach diagnostycznych (USG, endoskopowej, badań prenatalnych), w Centrum Badań Klinicznych, w Centrum Zdrowia Seniora z Dziennym Domem Opieki Medycznej w Wierzchosławicach lub w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Dąbrowie Tarnowskiej.

Spółka posiada akredytację do prowadzenia specjalizacji lekarskich w zakresie neonatologii oraz położnictwa i ginekologii zarówno w Tuchowie jak i w Dąbrowie Tarnowskiej. Poza tym w Tuchowie można się specjalizować w zakresie chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej. Kompetencje w zakresie tej ostatniej specjalności można też zdobywać w Ciężkowicach.

Czytaj także: Pracodawcy Medycyny Prywatnej powołali Forum Szpitali>>>

Program Szpital Przyjazny Rezydentom prócz konkretnych korzyści finansowych w postaci dopłat do wynagrodzenia stwarza też możliwości pomocy w relokacji i dopłat do wynajęcia mieszkania. Dla młodych ludzi zainteresowanych poszerzaniem kompetencji ważna jest także możliwość współfinansowania szkoleń.

Uniwersytecka Sieć Szpitali Szkolących, do której należy Centrum Zdrowia Tuchów, została laureatem nagrody głównej Konkursu Lumen 2019 w kategorii Współpraca – kształtowanie relacji z interesariuszami.

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi zespół poradni specjalistycznych, szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia a także dział rehabilitacji oraz oddziały: neonatologiczny, położniczy i ZOL w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Centrum prowadzi spółka pracownicza.