Certus: badania profilaktyczne przed półmaratonem

0
962

Prywatna Lecznica Certus z Poznania wraz z Fundacją RAK OFF organizują przed tegorocznym półmaratonem poznańskim badania EKG w ramach akcji „Zbadamy, czy masz dobre serce”.  Badanie można będzie wykonać 4 i 5 kwietnia 2014 roku w Hali Arena przy w Poznaniu.

Każdy biegacz, który zgłosi się na stoisko Fundacji, zostanie poddany badaniu EKG, a każdy elektrokardiogram zostanie dokładnie opisany przez lekarza bezpośrednio po wykonaniu badania. Badanie będzie wykonywane za symboliczną cegiełkę w cenie 20 zł, a zebrane w trakcie akcji środki przeznaczone zostaną na pomoc osobom z chorobami nowotworowymi. EXPO 7 Poznań Półmaraton odbędzie się w niedzielę, 6 kwietnia 2014 roku.

Prywatna Lecznica Certus prowadzi 4 placówki. Trzy z nich zlokalizowane są w Poznaniu: przy ulicy Grunwaldzkiej, Dąbrowskiego oraz Wagrowskiej, jedna – w Swarzędzu. Przy ulicy Grunwaldzkiej działa szpital  z 51 łóżkami.

Usługi Certusa są zarówno komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2014 ma wartość około 5 mln zł i dotyczy usług w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz leczenia szpitalnego (ginekologia i położnictwo, chirurgia ogólna, chirurgia plastyczna, urologia, ortopedia i traumatologia narządu ruchu). W ramach NFZ Certus oferuje także podstawową opiekę zdrowotną.