Certus: nieoperacyjne leczenie otyłości

0
970

5 grudnia 2011 roku Prywatna Lecznica Certus z Poznania wprowadziła do swojej oferty nową usługę: nieoperacyjne leczenie otyłości balonem OrberaTM. Koszt zabiegu (oprócz kwalifikacji) wynosi 7500 zł.

Dzięki tej metodzie pacjent łatwiej i szybciej obniża swoją masę ciała. Metoda ta polega na założeniu do żołądka na sześć miesięcy specjalnego miękkiego, silikonowego balonu Orbera. Balon Orbera wprowadzany jest przez usta do żołądka za pomocą endoskopu w trakcie krótkiego 15-20 minutowego zabiegu. Balon wypełniany jest roztworem soli fizjologicznej, co powoduje zmniejszenie łaknienia oraz daje uczucie wczesnej sytości. Do roztworu dodawany jest barwnik, który pozwala stwierdzić ewentualną nieszczelność balonu lub jego pęknięcie. W trakcie procedury umiejscawiania oraz napełniania balonu pacjent pozostaje pod wpływem środków uspokajających i znieczulających. Do domu wychodzi się po kilku godzinach. Po upływie 6 miesięcy balon Orbera zostanie usunięty w trakcie 20-30 min. zabiegu endoskopowego, podobnego do zabiegu zakładania. Podczas tego zabiegu pacjent pozostaje pod wpływem środków znieczulających, a lekarz za pomocą endoskopu opróżnia i usuwa balon z żołądka. Po zabiegu pacjent pozostaje w szpitalu do następnego dnia, aby minęło działanie środka znieczulającego.

Spółka Certus na rynku usług medycznych działa od 1992 roku. Certus aktualnie posiada cztery placówki własne: szpital i ambulatorium Certus oraz dwa centra medyczne w Poznaniu i jedno centrum medyczne w Swarzędzu. Współpracuje też z 50 placówkami na terenie całego kraju. Oferuje zarówno usługi finansowane z NFZ jak i komercyjne. Wartość kontraktu na rok 2011 wynosi 3 707 882,12 zł, z tego 3 235 458 zł przeznaczone jest na leczenie szpitalne w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i urologii.