Certus przeszedł audyt wznawiający certyfikat ISO

0
443

W lutym 2018 roku w placówkach Prywatnej Lecznicy Certus z Poznania przeprowadzono audyt wznawiający certyfikat jakości zgodny z najnowszą normą ISO 9001:2015. Kontrola przebiegła pomyślnie, co oznacza potwierdzenie wysokiego standardu usług i dbałości o pacjentów.

Polityka jakości Prywatnej Lecznicy Certus mówi o tym, że celem placówki jest rozwijanie działalności na rynku usług medycznych  jako szpitala wiarygodnego i dbającego o odpowiedni poziom jakości świadczonych usług.

Cele strategiczne to obsługa pacjentów na oczekiwanym przez nich poziomie jakości, z zapewnieniem komfortu i bezpieczeństwa, poprzez kompetentny personel i odpowiednią infrastrukturę, a także ciągłe doskonalenie procesów, usług i kwalifikacji personelu oraz wdrożenie mechanizmów motywujących personel do optymalizacji metod i sposobów wykonywania swoich obowiązków zawodowych.

Prywatna Lecznica Certus to działający od 1992 roku pierwszy wielospecjalistyczny szpital prywatny w Polsce. Zlokalizowany jest przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu.

Świadczy usługi zarówno komercyjne, jak i w ramach umów z NFZ w trzech oddziałach: ogólnym, urologicznym i zabiegowym.  Dysponuje łącznie 48 łóżkami i 3 salami  operacyjnymi. Placówka nie znalazła się w sieci szpitali.

Certus  prowadzi  też  przy ulicy Grunwaldzkiej całodobowe  ambulatorium  oraz  3  centra  medyczne: dwa  w  Poznaniu (przy ulicy Wagrowskiej oraz przy ulicy Dąbrowskiego) i jedno w Swarzędzu.

Certus od 2017 roku wchodzi w skład Penta Hospitals International, międzynarodowej sieci szpitali, działającej w Polsce, Czechach i na Słowacji.