Certus rozszerza zakres usług specjalistycznych

0
905


W związku z zapotrzebowaniem na usługi z zakresu logopedii Prywatna Lecznica Certus z Poznania rozpoczęła świadczenie usług z zakresu diagnostyki i terapii wad wymowy. Usługi są komercyjne. Pierwsza wizyta kosztuje 91 zł, kolejne konsultacje to koszt 51 zł za każde spotkanie.

Podczas pierwszego spotkania odbywa się diagnoza logopedyczna i ewentualne ustalenie dalszego planu leczenia. Kolejne spotkania to terapia logopedyczna. Usługi są dostępne w Centrum Medycznym Nr 2 Prywatnej Lecznicy Certus, która znajduje się przy ulicy Wagrowskiej 6. Poradnia czynna jest w soboty.

Logopeda przyjmujący w poradni specjalizuje się w  diagnozie i terapii logopedycznej u osób z zaburzeniami rozwoju mowy, kompleksowej diagnozie i terapii dzieci z wadą rozszczepową wargi lub podniebienia,  profilaktyce logopedycznej u dzieci przedwcześnie urodzonych oraz zagrożonych współwystępowaniem wad wrodzonych, konsultacjach w zakresie zaburzeń jedzenia u noworodków, niemowląt i dzieci starszych z podejrzeniami dysfagii, oraz pomocy dla rodziców dzieci z nieprawidłowym odruchem ssania, zaburzeniami połykania, dysfunkcją oddychania, krztuszeniem się podczas jedzenia, nieprawidłowym gryzieniem i żuciem.

Prywatna Lecznica Certus prowadzi 4 placówki. Trzy z nich zlokalizowane są w Poznaniu: przy ulicy Grunwaldzkiej, Dąbrowskiego oraz Wagrowskiej, jedna – w Swarzędzu. Przy ulicy Grunwaldzkiej działa także szpital w 51 łóżkami.
Centrum Medyczne nr 2 Certusa działa od kwietnia 2007 roku. Placówka oferuje usługi w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Usługi Certusa są zarówno komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2013 ma wartość 4 931 257,76 zł i dotyczy usług w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz leczenia szpitalnego (ginekologia i położnictwo, chirurgia ogólna, chirurgia plastyczna, urologia, ortopedia i traumatologia narządu ruchu). W ramach NFZ Certus oferuje także podstawową opiekę zdrowotną.