CGM Genesis: serwis internetowy dla par planujących ciążę

0
895


Centrum Genetyki Medycznej Genesis z Poznania wprowadziło do swojej oferty możliwość bezpłatnego skorzystanie z serwisu be4pregnancy.pl dla par planujących ciążę w celu sprawdzenia, czy nie są parą podwyższonego ryzyka genetycznego.

Na stronie są dostępne ankiety z pytaniami (dla kobiet i dla mężczyzn), zadawanymi zwykle podczas konsultacji genetycznej. Wynik ankiety informuje, czy jest wskazanie do wykonania badań genetycznych i konsultacji lekarskiej.

Centrum Genetyki Medycznej Genesis działa od 1999 roku (początkowo działało jako Centrum Genetyki Medycznej, od 2009 roku pod obecną nazwą). Specjalizuje się w diagnostyce chorób genetycznych, wad wrodzonych, niepowodzeń rozrodu i poradnictwie genetycznym.

Poradnie Genetyczne Genesis działają w Poznaniu (przy ulicy Grudzieniec 4) oraz w Zielonej Górze (przy ulicy Towarowej 20). Poza tym Centrum posiada 25 placówek partnerskich na terenie całej Polski.

Centrum to jedyna w Polsce placówka medyczna posiadająca tak szeroką ofertę badań genetycznych (ponad 200) i udzielająca konsultacji z zakresu poradnictwa genetycznego. Realizuje świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kontrakt placówki z NFZ zawarty z Wielkopolskim Oddziałem Funduszu ma wartość 3 173 338,80 zł, z Lubuskim Oddziałem – 33 020,00 zł.