Chojnice: powstało Centrum Medycyny Podróży

0
860

W przychodni Gemini w Chojnicach powstało Centrum Medycyny Podróży. Starania o potrzebne certyfikaty trwały dwa lata. W Centrum można wykonać serię badań oraz szczepień, potrzebnych przed wyjazdem do egzotycznych państw. Cena konsultacji lekarskiej wynosi 50 zł.

Centrum oferuje szczepienia ochronne zalecane i obowiązkowe (wykonywanie i kwalifikowanie przez lekarza medycyny podróży), wydaje stosowne dokumenty potwierdzające wykonanie szczepień, w tym międzynarodowe świadectwo szczepienia tzw. ,,żółtą książeczkę', prowadzi profilaktykę antymalaryczną. Lekarz medycyny podróżny udziela porad na temat właściwych zachowań podczas podróży, a także podczas pobytu w kraju docelowym, na temat profilaktyki zachorowań na choroby zakaźne oraz w zakresie doboru niezbędnych szczepień ochronnych. Porady są udzielane także osobom przewlekle chorym, kobietom w ciąży, matkom z małymi dziećmi, osobom w podeszłym wieku. Można tutaj także wykonać badania wymagane przez kraj, do którego się jedzie, w tym badanie w kierunku HIV. Lekarze przekazują także zalecenia odnośnie wyposażenia apteczki podróżnej oraz oceniają stan zdrowia po przyjeździe z egzotycznej podróży.

NZOZ Gemini mieści się przy ulicy Młodzieżowej 35 w Chojnicach. Oferuje sługi medyczne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, leczenie uzależnień, protetykę słuchu. Zajmuje się również akcjami promującymi zdrową dietę, zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Większość usług oferowanych przez NZOZ stanowią usługi komercyjne. Tegoroczny kontakt placówki z NFZ ma wartość 302 816,40 zł. Przeznaczony jest (oprócz POZ) na finansowanie świadczeń w zakresie chorób metabolicznych i logopedii, profilaktycznych programów zdrowotnych oraz świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych.