Chorzów: Centrum Novia Med uruchomiło rejestrację on-line

0
897

Centrum Medyczne Novia Med z Chorzowa wprowadziło na swojej stronie możliwość rejestracji internetowej do kilku wybranych poradni specjalistycznych. Można jest w ten sposób rejestracja zarówno na wizyty finansowane przez NFZ jak i komercyjne.

Przez portal placówki można rejestrować się do alergologa, endokrynologa, gastroenterologa, ginekologa, ortopedy, psychiatry. On-line można się także umówić na wizytę do poradni hepatologicznej (chorób zakaźnych), do poradni leczenia bólu oraz do pracowni USG Dopplera.

Dostępne terminy konsultacji nie są odległe. Na przykład oczekiwanie na refundowaną przez NFZ wizytę do endokrynologa, specjalisty, na którego czeka się zwykle w kolejce, trwa niecałe dwa tygodnie.

Novia Med prowadzi w Chorzowie placówkę przy ulicy Paderewskiego 34. Oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, leczenie stomatologiczne, rehabilitację, diagnostykę oraz medycynę pracy. Pod koniec roku 2013 w placówce został otwarty nowy gabinet medycyny estetycznej. Novia Med prowadzi też gabinet dentystyczny w Katowicach przy ulicy Brzozowej.

Większość usług placówki jest finansowana przez NFZ. Wartość kontraktu placówki z NFZ na rok 2013 wynosi 1,1mln zł i dotyczy rehabilitacji, stomatologii oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Novia Med współpracuje z kilkunastoma firmami w zakresie obsługi medycznej pracowników, a także z towarzystwami ubezpieczeniowymi.
Novia sp. z o.o., właściciel placówki -u należy do grupy kapitałowej Era sp. z o.o. , jednej z największych na Śląsku firm oferujących usługi utrzymania czystości i ochrony.