Chorzów: Novia-Med zamiast Era Med

0
1734

NZOZ Era Med. z Chorzowa zmienił nazwę na Novia Med. Zmiana jest wynikiem przejęcia NZOZ-u kilka lat temu przez spółkę Novia. W planach jest dalszy rozwój usług specjalistycznych oferowanych przez placówkę.

Pod koniec roku 2011 NZOZ otworzył nową poradnię – ginekologiczną. Obecnie prowadzi 18 poradni specjalistycznych, centrum rehabilitacji oraz centrum stomatologii. Zakres usług stomatologicznych został ostatnio rozszerzony o stomatologię dziecięcą.

Od dwóch lat NZOZ mieści się w budynku przy ulicy Paderewskiego 34, gdzie dotychczas mieściła się siedziba spółki Era, dotychczasowego właściciela placówki. W ciągu najbliższych miesięcy NZOZ przejmie kolejne pomieszczenia zajmowane przez Erę. Spółka Era przenosi się bowiem do budynku przy ulicy Katowickiej, gdzie przedtem mieści się NZOZ.

– Po przejęciu kolejnych pomieszczeń NZOZ Novia rozszerzy zakres oferowanych usług – mówi Aleksandra Pasternak, dyrektor operacyjny Novia sp. z o.o.

NZOZ Novia Med działa od 1993 roku (do jesieni 2011 roku jako NZOZ Era Med.). Placówka oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacji specjalistycznych, stomatologii, rehabilitacji, diagnostyki oraz medycyny pracy. Większość usług jest finansowana przez NFZ, część jest komercyjna. Wartość kontraktu z NFZ na rok 2011 wynosiła 1 263 423,50 zł i dotyczyła rehabilitacji, stomatologii oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Komercyjne usługi świadczone są m.in. przez poradnie ginekologiczną i hepatologiczną. Usługi z zakresu stomatologii dodatkowo świadczone są także poza Chorzowem, w gabinecie dentystycznym znajdującym się w Katowicach przy ul. Brzozowej 13.

NZOZ współpracuje z kilkunastoma firmami w zakresie obsługi medycznej ich pracowników, a także z towarzystwami ubezpieczeniowymi takimi jak Signal Iduna, Medical Polska, Mundial Assistance, PZU Życie S.A., GENERALI Życie TU S.A., INTER Polska S.A. Novia sp. z o.o., właściciel NZOZ-u należy do grupy kapitałowej Era sp. z o.o. , jednej z największych na Śląsku firm oferujących usługi utrzymania czystości i ochrony.