Chorzów: nowa poradnia w Centrum Medycznym Św. Pawła

0
830

Centrum Medyczne Św. Pawła z Chorzowa otworzyło nową poradnię sportowo – lekarską. Placówka przeprowadza badania dzieci i młodzieży do ukończenia 21 roku życia i kwalifikuje do uprawiania sportu także zawodników pomiędzy 21, a 23 rokiem życia.

Poradnia sportowa wykonuje badania na zasadzie indywidualnej odpłatności, ale starać się będzie o kontrakt z NFZ w roku 2015

Centrum Medyczne św. Pawła prowadzi działalność od stycznia 2000 roku. W skład zakładu wchodzą: poradnia ogólna, poradnie specjalistyczne (okulistyczna dla dzieci i dorosłych, ortopedyczna, neurologiczna, pulmonologiczna, logopedyczna, leczenia nerwic, zdrowia psychicznego, gastroenterologii, leczenia otyłości i zaburzeń metabolicznych, seksuologiczno-andrologiczna, antynikotynowa, reumatologiczna), poradnia medycyny pracy, pracownia badań USG oraz pracownia badań psychologicznych. W placówce można także wykonać badania laboratoryjne. Zakład współpracuje z poradnią laryngologiczną, ginekologiczną, dermatologiczną i nefrologiczną.

Centrum oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt placówki na rok 2013 miał wartość 1 028 623,30 zł i dotyczył ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (dermatologia i wenerologia, neurologia, położnictwo i ginekologia) oraz leczenia stomatologicznego.

Centrum mieści się przy ulicy Św. Pawła 11 a. Placówkę prowadzi Centrum Medyczne Św. Pawła spółka Jawna Ewa Ciechanowicz, Jan Kern, Janusz Zając.