Chorzów: nowy pakiet zabiegów w Novia Med

0
470


Novia Med z Chorzowa wprowadziła do swojej oferty nowy pakiet rehabilitacyjny obejmujący zabiegi stosowane przy porażeniu Bella. W pakiecie zawarte są między innymi masaże twarzy oraz elektrostymulacja.

Poza tym pakiet obejmuje ćwiczenia mimiczne z elementami terapii PNF, kinesiotaping oraz edukację pacjenta. Cena pakietu to 500 zł.

Porażenie Bella to dość często występujące samoistne porażenie nerwu twarzowego, występujące niezależnie od płci i wieku. Do porażenia dochodzi z nieznanych przyczyn, zwykle obejmuje ono jedną stronę twarzy.

Novia Med systematycznie rozszerza zakres usług. Od stycznia 2017 oferuje terapię falą uderzeniową.

Novia Med prowadzi w Chorzowie placówkę przy ulicy Paderewskiego 34. Oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, leczenie stomatologiczne, rehabilitację, diagnostykę oraz medycynę pracy. Novia Med prowadzi też gabinet dentystyczny w Katowicach przy ulicy Brzozowej.

Większość usług placówki jest finansowana przez NFZ. Wartość kontraktu placówki z NFZ na rok 2017 wynosi 744 449,60 zł i dotyczy rehabilitacji, stomatologii oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Novia Med współpracuje z kilkunastoma firmami w zakresie obsługi medycznej pracowników, a także z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Novia sp. z o.o., właściciel placówki,  należy do grupy kapitałowej Era sp. z o.o. , jednej z największych na Śląsku firm oferujących usługi utrzymania czystości i ochrony.