Chorzów: powstaje Ośrodek Opieki Długoterminowej ASTO

0
935

W chorzowskiej dzielnicy Maciejkowice powstaje Zakład Opieki Długoterminowej ASTO. Inwestycję realizuje Spółka Komandytowo-Akcyjna BIK Zarządzanie Sp. z o.o. z Krakowa, Silmed Sp. z o.o. oraz Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych Deweloperski Nieruchomości Komercyjnych SATUS.

Otwarcie Ośrodka zaplanowano na 15 listopada 2011. Placówka będzie oferowała usługi dla chorych z Alzheimerem, Parkinsonem i po udarach mózgu. Będzie to jedyna w regionie i jedna z niewielu tego typu placówek w Polsce. Placówka mieści się przy ul. Głównej 31. Jej siedziba spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania architektoniczne, medyczne oraz sanitarne wynikające z norm polskich oraz Unii Europejskiej. 160 podopiecznym zapewniono komfortowe warunki bytowe. Dom wyposażono go w 80 funkcjonalnych pokoi, sale rehabilitacyjne, zabiegowe i rekreacyjne, własną kuchnię, kaplicę oraz odpowiednio zagospodarowany teren zielony. Zainstalowano tutaj również technologiczne udogodnienia, jak np. system telewizji wewnętrznej pozwalający na uczestnictwo w nabożeństwach osobom, które nie mogą dotrzeć do kaplicy.

Miesięczny pobyt w ośrodku będzie kosztował 3780 zł. Mniej, bo 1500 zł za miesiąc pobytu zapłacą pacjenci, którzy uzyskają refundację z NFZ. ASTO stara się o zawarcie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Pomysłodawcami przedsięwzięcia od strony medycznej byli właściciele spółki Silmed z Chorzowa. Wsparcie od strony deweloperskiej zapewnił BIK Zarządzanie Sp. z o.o., wywodzący się z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A. z siedzibą w Krakowie, a z zakresu finansów – Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych Deweloperski Nieruchomości Komercyjnych SATUS z siedzibą w Krakowie (http://bik.silmed.com.pl)