CKR Konstancin: uruchomienie sanatorium uzdrowiskowego

0
991


Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie od początku 2014 roku realizuje kontrakt z NFZ na leczenie uzdrowiskowe schorzeń neurologicznych oraz laryngologicznych. 

Konstancin-Jeziorna jest jedyną miejscowością uzdrowiskową na Mazowszu. Centrum położone w tzw. strefie A, posiadającej najwyższe walory uzdrowiskowe. Na tutejszy klimat pozytywnie wpływa tężnia solankowa, piaszczyste podłoże oraz lasy sosnowe.

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie jest ośrodkiem wyspecjalizowanym w leczeniu schorzeń narządu ruchu oraz w rehabilitacji neurologicznej. Wykonywane są tu operacje z zakresu ortopedii (m.in. endoprotezoplastyka stawów, artroskopia) i chirurgii kręgosłupa (w tym nowoczesne operacje małoinwazyjne tj.  endoskopowe usunięcie jądra miażdżystego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa metodą Endospine, przezskórne usunięcie dysku lędźwiowego – nukleoplastyka technologią Coblation). Pacjenci korzystać mogą z pełnego zakresu rehabilitacji narządu ruchu oraz neurologicznej (w systemie stacjonarnym, dziennym ambulatoryjnym i domowym), kriokomory i pływalni. W Ośrodku znajduje się pracownia diagnostyki obrazowej wyposażona w sprzęt RTG, USG, densytometr oraz rezonans magnetyczny.

Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane z NFZ. Kontrakt zawarty z mazowieckim Oddziałem Funduszu na rok 2013 miał wartość 43 177 048,92 zł. Środki te finansowały ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, leczenie szpitalne oraz rehabilitację leczniczą, na którą przeznaczone było 38 371 313,22 zł.

CKR posiada cztery filie – trzy przychodnie rehabilitacyjne w Warszawie i jedną we Wrocławiu. Ośrodkiem kieruje Jerzy Karwowski.