Clinika Medica: nowa poradnia specjalistyczna

0
1091


Clinica Medica z Gdyni uruchamia 1 października 2012 roku drugą placówkę. Poradnia znajduje się w Gdyni, w dzielnicy Chwarzno – Sokółka, przy ulicy Staniszewskiego 1. Oferuje komercyjne konsultacje specjalistyczne. Inwestycja byłą finansowana ze środków własnych spółki prowadzącej placówkę.

Na powierzchni 360 m kw dzierżawionych pomieszczeń utworzono gabinety, w których udzielać porad będą specjaliści w zakresie: pediatrii, pulmonologii dziecięcej, endokrynologii dziecięcej, ginekologii i położnictwa, chirurgii ogólnej i onkologicznej, interny, reumatologii, nefrologii, laryngologii, dermatologii, ortopedii, neurologii, psychologii, dietetyki,  medycyny pracy. Ponadto uruchomiony został punkt szczepień, gabinet zabiegowy, laboratorium oraz pracownia USG. Na razie usługi placówki będą wyłącznie komercyjne, jednak w przyszłości niewykluczone jest staranie się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Clinica Medica rozpoczęła działalność w 1996 roku jako pierwszy w województwie pomorskim i Polsce północnej prywatny szpital. W Gdyni, przy ul. Mireckiego 11 znajduje się wielospecjalistyczna poradnia oraz 21-łóżkowy oddział szpitalny. W jego skład wchodzi 8 sal chorych 2-łóżkowych, 3-łóżkowa sala intensywnego nadzoru pooperacyjnego i 2-łóżkowa sala obserwacyjno-wybudzeniowa. Szpital wykonuje zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, chirurgii ręki, chirurgii plastycznej, ortopedii, otolaryngologii, okulistyki, ginekologii, urologii oraz gastroenterologii.

Usługi placówki są zarówno komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt na rok 2012 ma wartość 2 002 500,45 zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie hospitalizacji planowej w dziedzinie ginekologii, chirurgii ogólnej, otolaryngologii i urologii oraz w zakresie chirurgii jednego dnia w dziedzinie ortopedii (1 834 388,45 zł) a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.