CM Damiana przenosi oddział szpitalny

0
925


Oddział położniczy Centrum Medycznego Damiana z Warszawy zostanie przeniesiony do budynku Szpitala Medicover na warszawskim Wilanowie. Dotychczasowy oddział porodowy mieszczący się w Szpitalu Damiana przy ul. Wałbrzyskiej 46 zostanie zamknięty pod koniec sierpnia 2012.

Pomieszczenia po oddziale zostaną wykorzystane na poszerzenie centrum konsultacyjnego i diagnostycznego. Szpital CM Damiana działa od 1994 roku. Obecnie dysponuje 39 łóżkami. W skład szpitala wchodzą oddział dzienny, oddział diagnostyczno-zabiegowy oraz oddział położniczy.

Placówka wykonuje operacje z zakresu wielu specjalności, takich jak chirurgia ogólna, chirurgia plastyczna, chirurgia naczyniowa, chirurgia onkologiczna, chirurgia dziecięca, ortopedia, ginekologia i położnictwo, urologia, neurochirurgia oraz laryngologia (operacje metodą klasyczną i endoskopową).

Szpital posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wartość umowy na rok 2012 wynosi 2 706 793,40 zł. 2 210 780 zł jest przeznaczone na leczenie szpitalne w zakresie ginekologii, chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej, 323 199 na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (badania endoskopowe i tomografii komputerowej) oraz 172 814,40 zł na profilaktyczne programy zdrowotne. Środki te finansują badania w zakresie profilaktyki raka piersi.

Medicover posiada kontrakt z mazowieckim oddziałem NFZ w wysokości 6 881 941,65 zł, który przeznaczony jest głównie na leczenie szpitalne (6 832 261,65 zł finansuje leczenie w zakresie chirurgii ogólnej, ginekologii, onkologii ginekologicznej, kardiologii, ortopedii, otolaryngologii) oraz na profilaktyczne programy zdrowotne. Szpital Medicover na warszawskim Wilanowie działa prawie od trzech lat. Medicover jest wyłącznym udziałowcem Centrum Medycznego Damiana.