CM Gamma opiekunem medycznym polskiej federacji Kabaddi

0
864


Centrum Medyczne Gamma z Warszawy zostało opiekunem medycznym polskiej federacji Kabaddi.  W ramach umowy placówka zapewni zawodnikom kompleksową opiekę medyczną w zakresie specjalistycznych konsultacji medycznych, diagnostyki obrazowej (RTG, USG, tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny) oraz rehabilitacji.

Kabaddi to gra zespołowa, która w Azji jest rozpoznawalna na poziomie piłki nożnej w Europie. Nazwa pochodzi od słowa w języku hindi, które oznacza „utrzymać oddech”. Dyscyplina ma korzenie hinduskie, ale w Europie Światowa Federacja zrzesza już 11 drużyn narodowych, a zainteresowanie tym sportem dynamicznie rośnie.

Kabaddi jest połączeniem MMA i rugby. Od zawodników wymagana jest duża siła, niekiedy wręcz walka, ale także umiejętność pracy w zespole. Strategia odgrywa tu olbrzymią rolę, a jej zrozumienie jest kluczem do sukcesu drużyny. Dyscyplina ta, tak samo jak MMA jest bardzo widowiskowe. Rzadko kiedy zdarzają się tutaj nudne pojedynki, a raczej emocjonujące i nieprzewidywalne spektakle. Wizualnie sport ten do złudzenia przypomina momenty walki o piłkę zawodników rugby.

Centrum Medyczne Gamma istnieje od 2013 roku. Realizuje świadczenia medyczne w zakresie ortopedii i traumatologii oraz chirurgii kręgosłupa w pełnym zakresie, czyli obejmującym wszystkie procedury lecznicze w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego – od leczenia ambulatoryjnego, przez wysokospecjalistyczną diagnostykę obrazową, po leczenie operacyjne i rehabilitację. Placówka mieści się przy ulicy Broniewskiego.

W czerwcu 2015 roku fundusz FIZAN BIS2 zarządzany przez TFI PZU stał się właścicielem ponad 60 procent kapitału CM Gamma.

We wrześniu 2016 Centrum zostało partnerem AZS Politechniki Warszawskiej i w sezonie 2016/2017 obejmuje opieką siatkarzy klubu. Placówka zapewni drużynie konsultacje medyczne i obsługę podczas meczów.