CM Gizińscy: nowe usługi specjalistyczne

0
1025


Centrum Medyczne Gizińscy z Bydgoszczy wprowadza nową metodę leczenia otyłości – za pomocą balonu wewnątrzżołądkowego wypełnionego powietrzem. Zabieg będzie dostępny pod koniec kwietnia lub w maju 2013. Jego koszt może wynieść około 6-8 tysięcy złotych.

Zabieg odbywa się przy znieczuleniu ogólnym i trwa około 20 minut. Całe leczenie trwa około 6 miesięcy, podczas których pacjent co miesiąc jest konsultowany przez specjalistów: lekarza prowadzącego, radiologa i dietetyka. Po uzyskaniu oczekiwanych wyników balon jest usuwany endoskopowo w znieczuleniu ogólnym. Podczas półrocznego leczenia tą metodą masa ciała może zmniejszyć się nawet o 24 kg.

Centrum Medyczne Gizińscy działa od 1998 roku. Od 2008 roku Centrum funkcjonuje w nowej siedzibie, zajmując trzypiętrowy budynek po byłej szkole.

Placówka prowadzi oddziały psychiatryczne dzienne i stacjonarne. Posiada także blok operacyjny składający się z dwóch sal operacyjnych oraz trzy sale zabiegowe, gdzie wykonywane są zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej, naczyniowej, dziecięcej, onkologicznej, plastycznej, laryngologii, ortopedii i ginekologii.

Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt placówki na rok 2013 ma wartość 11 318 662 zł. Środki te finansują leczenie szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień.