CM Karpacz: nowa poradnia medycyny sportowej

0
1141

Centrum Medyczne Karpacz 6 września 2017 roku otworzy nową poradnię, oferującą konsultacje w zakresie medycyny sportowej i rehabilitacji. Poradnia będzie zajmowała się między innymi orzecznictwem sportowym dzieci i młodzieży do ukończenia 21. roku życia. Będzie oferowała usługi komercyjne.

W zakresie usług poradni będzie także orzecznictwo zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia, jak również konsultacje dla pacjentów z wrodzonymi lub nabytymi schorzeniami narządu ruchu oraz kwalifikowanie ich do odpowiedniego rodzaju rehabilitacji.

Placówka posiada w ofercie szeroki zakres zabiegów rehabilitacji ambulatoryjnej oraz organizuje dopasowane do potrzeb pacjentów pobyty rehabilitacyjne. 

Nowa poradnia będzie działać w budynku głównym Centrum Medycznego Karpacz przy ulicy Myśliwskiej 13. W placówce tej zlokalizowane są także oddziały szpitalne.

Centrum Medyczne Karpacz (dawniej Centrum Pulmonologii i Alergologii) jest jedynym ośrodkiem na Dolnym Śląsku leczącym mukowiscydozę u dzieci i dorosłych. W ciągu ostatnich kilku lat dynamicznie rozwija także inne specjalizacje, takie jak rehabilitacja pulmonologiczna, kardiologiczna i ogólnoustrojowa, okulistyka. Posiada także nowoczesną pracownię diagnostyki endoskopowej.

Centrum prowadzi w Karpaczu osiem oddziałów szpitalnych, przychodnię POZ, poradnie specjalistyczne, zakład rehabilitacji, pracownie diagnostyczne i laboratoryjne. Od 2012 roku Centrum prowadzi Dom Seniora. Centrum świadczy zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ.

W ośrodku prowadzone są staże kierunkowe przeznaczone dla lekarzy specjalizujących się w alergologii i chorobach płuc. Centrum organizuje też sympozja naukowe dotyczące aktualnych kierunków pulmonologii.