CM Klara: nowe zabiegi specjalistyczne

0
852


W działającym od kilku miesięcy w Częstochowie Centrum Medycznym Klara została otwarta sala, w której wykonywane są zabiegi videorektoskopii. Pacjent może bezpośrednio na monitorze obserwować przebieg całego badania lub drobnego zabiegu chirurgicznego.

Centrum planuje także otwarcie w lutym 2013 roku oddziału szpitalnego, który będzie posiadał około 50 miejsc dla pacjentów. Będzie oferował zabiegi nie wymagające długiego pobytu pacjenta na oddziale, między innymi w zakresie ortopedii, chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz urologii. W Centrum będzie działać także pracownia diagnostyki obrazowej z rezonansem magnetycznym i tomografem komputerowym.

Obecnie w placówce działają poradnie specjalistyczne, między innymi alergologiczna, bariatryczna, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyń, dermatologiczna, diabetologiczna, geriatryczna, medycyny pracy, medycyny sportowej. Usługi placówki są wyłącznie komercyjne. W Centrum działa też laboratorium diagnostyczne i dział rehabilitacji. W grudniu 2012 roku otwarty został gabinet medycyny estetycznej.

12 stycznia 2013 roku w Centrum Klara odbędą się bezpłatne konsultacje lekarskie z zakresu proktologii, chirurgii ogólnej, kardiologii i medycyny estetycznej.

Centrum Medyczne Klara prowadzi JST sp. z o.o. Centrum mieści się przy w piętrowym budynku o powierzchni prawie 5 tysięcy metrów kwadratowych, zlokalizowanym przy ulicy Wały Generała Józefa Dwernickiego 43/45.