CM Mavit: nowoczesna metoda leczenia laryngologicznego

0
863


Centrum Medyczne Mavit wprowadziło nowoczesną metodę leczenia niedrożności przewodu nosowo-łzowego – przezkanalikową laserową dakrocystorhinostomię (LDCR/Laserowe DCR). Procedura wykonywana jest w Szpitalu Specjalistyczny CM Mavit w Katowicach, a ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Zabieg polega na wytworzeniu połączenia pomiędzy workiem łzowym a jamą nosową, przy użyciu lasera diodowego, w celu przywrócenia prawidłowej drożności dróg łzowych.

Technika laserowego udrażniania dróg łzowych jest mniej inwazyjna niż konwencjonalne metody chirurgii przewodu nosowo-łzowego, charakteryzuje się znikomym krwawieniem – na skórze twarzy nie wykonuje się żadnego nacięcia.

Procedurę przeprowadza się w trybie jednodniowym, okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a objawy niepożądane występują rzadko.

Centrum Medyczne Mavit prowadzi w Katowicach Szpital Specjalistyczny przy ulicy Szopienickiej, który oferuje usługi diagnostyczne oraz operacyjne z zakresu okulistyki, laryngologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej.

W Warszawie Mavit prowadzi szpital okulistyczny mieszczący się przy ulicy Podleśnej 61, na Bielanach, oraz ośrodek okulistyczny przy ulicy Migdałowej na Ursynowie.