CM Medicos: nowe zabiegi laserowe

0
1048


Centrum Medyczne Medicos z Lublina wprowadziło do swojej oferty najnowszą metodę leczenia żylaków kończyn dolnych z zastosowaniem lasera wprowadzanego do światła naczynia EVLT (EndoVenous Laser Treatment). Cena zabiegu wynosi 3500 zł.

Jest to metoda polegająca na zamknięciu niewydolnego pnia żylnego za pomocą wprowadzonego do jego wnętrza włókna laserowego. Pod wpływem zastosowanej energii żyła obkurcza się i zostaje trwale zamknięta, dzięki czemu nie ma potrzeby jej usuwania . Leczenie żylaków metodą laserową uzupełnia się skleroterapią w celu osiągnięcia jak najlepszego wyniku leczenia, zarówno chirurgicznego jak i kosmetycznego. Mała inwazyjność operacji pozwala na wyjście do domu po zabiegu w ciągu kilku lub kilkunastu godzin, powoduje dużo mniejsze dolegliwości bólowe, redukuje liczbę powikłań pooperacyjnych i sprawia, że pacjent wraca do normalnej aktywności życiowej w dużo krótszym czasie w porównaniu do operacji klasycznej. Obecnie w Stanach Zjednoczonych 75 procent operacji żylaków odbywa się tą metodą. Taki też procent żylaków nadaje się do zastosowania tej metody leczniczej.

Centrum Medyczne Medicos z Lublina oferuje konsultacje specjalistyczne z zakresu chirurgii, ginekologii, laryngologii, neurologii, okulistyki i ortopedii. Prowadzi gabinet stomatologiczny, który oferuje stomatologię zachowawczą, endodoncję, peridontologię, protetykę i chirurgię stomatologiczną. Od 2013 roku będzie tutaj możliwość leczenia stomatologicznego w pełnej narkozie z zabezpieczeniem anestezjologicznym.

Centrum posiada także blok operacyjny i sale pobytowe dla pacjentów. W ramach chirurgii jednego dnia wykowywane są tutaj zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, chirurgii plastycznej, chirurgii naczyniowej, ortopedii, laryngologii dorosłych i dzieci, okulistyki, ginekologii oraz urologii.

Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt Centrum Medicos z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2012 ma wartość 4 227 407,74  zł. Środki te są przeznaczone na finansowanie leczenia szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i leczenia stomatologicznego.

Placówka mieści się w nowym budynku przy ulicy Onyksowej 12. Gabinet stomatologiczny do końca roku 2012 funkcjonuje przy ulicy Braci Wieniawskich 12 B. Później zostanie także przeniesiony do nowej siedziby.