CM Medyk: program realizowany z Instytutem Żywności i Żywienia

0
822


Centrum Medyczne Medyk z Rzeszowa będzie realizował wspólnie z Instytutem Żywności i Żywienia program zapobiegania nadwadze i otyłości. Program jest objęty Szwajcarsko-Polskim Programem Współpracy i dla pacjentów będzie bezpłatny.

Program o nazwie „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” jest przeznaczony dla osób w wieku od 18 do 60 lat, których dotyczy problem nadwagi.

W ramach kwalifikacji do programu pacjenci będą korzystali z konsultacji lekarza internisty wraz z  wykonaniem pomiaru ciśnienia, masy ciała, obliczeniem BMI, będą mieli wykonane badania laboratoryjne (morfologia, lipidogram, kwas moczowy, transaminazy, OGTT, TSH) oraz odbędą konsultację kardiologiczną z próbą wysiłkową. W ramach programu będą odbywali zajęcia z rehabilitantem oraz będą się spotykać z dietetykiem i psychologiem. Będą też mieli zapewnioną opiekę lekarza koordynującego przez cały okres trwania programu. Realizacja programu rozpocznie się na początku stycznia 2013 roku i potrwa 12 tygodni, do końca marca 2013. roku. Zajęcia będą prowadzone indywidualnie oraz w 7-osobowych grupach, kilka razy w tygodniu.

Centrum Medyczne Medyk działa od 1995 roku. Oferuje usługi podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacje specjalistyczne, komercyjne oraz w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wartość kontraktu placówki z NFZ na rok 2012 wynosi 12 462 706,55  zł. Kontrakt dotyczy dializoterapii, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień a także leczenia stomatologicznego i profilaktycznych programów zdrowotnych.

Medyk posiada obecnie dziesięć placówek w Rzeszowie (przy ulicach – Szopena, Łukasiewicza, Jagiellońskiej, Poniatowskiego, Podkarpackiej, Siemiradzkiego, Hoffmanowej, Piłsudskiego, Lisa Kuli oraz Leskiej) oraz po jednej w Boguchwale, Sędziszowie Małopolskim i Mielcu. Prowadzi dwie stacje dializ – w Leżajsku oraz w Rzeszowie. Medyk prowadzi też Centrum Dermatologii Medycyny Estetycznej i Laseroterapii oraz dwie przychodnie studenckie. NZOZ oferuje również transport medyczny (posiada 25 karetek) oraz abonamenty medyczne.