CM Salomed: II miejsce w konkursie Eskulapy 2012

0
1048


Centrum Medyczne Salomed z Gniezna zajęło II miejsce w kategorii placówek niepublicznych w konkursie Eskulapy 2012. Centrum od stycznia 2012 roku funkcjonuje w nowej własnej siedzibie. Rozszerzyło także zakres oferowanych usług.

Specjalnością Salomed od początku działalności (od 2001 roku) były usługi w zakresie opieki domowej. Teraz w nowej placówce funkcjonują także poradnie specjalistyczne, między innymi psychologiczna, leczenia ran i leczenia bólu, laryngologiczna, ginekologiczno-położnicza, diabetologiczna, chirurgiczna, chorób płuc i gruźlicy, żywienia dojelitowego w warunkach domowych.

Świadczenia oferowane przez Salomed są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2012 ma wartość 1 841 768,30 zł i finansuje usługi w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (położnictwo i ginekologia, otolaryngologia, poradnia leczenia bólu, diabetologia, pulmonologia), świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze oraz świadczenia kontraktowanie odrębnie, które stanowi żywienie dojelitowe w warunkach domowych. Z placówką współpracuje kadra około 80 dyplomowanych pielęgniarek, rehabilitantów i fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów wymagających stałej i fachowej opieki, wspierając tym samym rodziny chorych. W placówce działa także wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Centrum Medyczne Salomed znajduje się przy ulicy Wolności 4a.

Konkurs Eskulapy 2012 zorganizowało wydawnictwo Polska The Times, wydawca m.in. Głosu Wielkopolskiego, w tym gazety Tydzień Gnieźnieński. W całym kraju, w poszczególnych regionach, wybierano najlepszych lekarzy, pielęgniarki, szpitale czy przychodnie lekarskie. I miejsce w kategorii placówek niepublicznych w województwie wielkopolskim zdobył szpital Med Polonia z Poznania.