CM Salomed: nowe badania diagnostyczne

0
938


Centrum Medyczne Salomed z Gniezna wprowadziło do zakresu swoich usług nowe badania diagnostyczne. Od października 2012 roku można tutaj wykonać USG Doppler tętnic i żył. Badanie jest komercyjne.

Badanie USG dopplerowskie jest wykonywane w celu wykrywania zwężeń miażdżycowych w tętnicach szyjnych, które zaopatrują mózg, zwężeń i niedrożności w tętnicach kończyn dolnych. Można dzięki niemu także zbadać żyły kończyn dolnych pod kątem zakrzepicy lub niewydolności zastawkowej a także wykonać diagnostykę innych naczyń obwodowych (tętnice nerkowe, trzewne).

Centrum Medyczne Salomed od stycznia 2012 roku funkcjonuje w nowej siedzibie. Placówka oferuje usługi opieki domowej, konsultacje specjalistyczne, między innymi w zakresie psychologii, leczenia ran i leczenia bólu, laryngologii, ginekologii i położnictwa, diabetologii, chirurgii, chorób płuc i gruźlicy, żywienia dojelitowego w warunkach domowych. Można tutaj także wykonać badania diagnostyczne: laboratoryjne i obrazowe.

Świadczenia oferowane przez Salomed są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2012 ma wartość 1 798 110,22 zł. Środki te finansują usługi w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze oraz żywienie dojelitowe w warunkach domowych. Placówka współpracuje także z centrami medycznymi: Enel-Med oraz Medicover, oferując usługi osobom posiadającym ubezpieczenia oferowane przez te sieci.

W placówce działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Centrum Medyczne Salomed znajduje się przy ulicy Wolności 4a.