CM Stomadent: nowe Centrum Medyczne

0
1111


Centrum Medyczne Stomadent z Bolesławca oddało do użytku nową placówkę, znajdującą się przy ulicy Dolne Młyny 21. Do nowego budynku zostały przeniesione poradnie specjalistyczne. W najbliższym czasie oferta placówki zostanie także rozszerzona o chirurgię jednego dnia.

W nowym obiekcie funkcjonują poradnie specjalistyczne – urologiczna, laryngologiczna, dermatologiczna, onkologiczna i ortopedyczna oraz USG. Poza poradniami specjalistycznymi funkcjonuje tutaj przychodnia Lekarz Domowy. W nowym budynku znajduje się także punkt pobrań materiałów do badań oraz rentgenodiagnostyka, USG. Można tam wykonać badania profilaktyczne i skorzystać z nowoczesnej pracowni mammograficznej realizującej m.in. program profilaktyczny raka piersi. W przyszłości jest planowane utworzenie gabinetu zabiegowego chirurgii plastycznej.

Oprócz placówki medycznej w nowym obiekcie funkcjonuje także największa w Bolesławcu Apteka Nantes (charakteryzuje się tym, że zakupy w niej można zrobić nie wychodząc z samochodu, przez okienko).

W dotychczasowej siedzibie Stomadentu pozostała przychodnia stomatologiczna, poradnia ginekologiczna i poradnia chorób płuc. Ma tutaj także powstać poradnia zdrowia psychicznego, w której będzie można skorzystać z porad psychologa i psychiatry. W budynku powstaje też nowy gabinet masażu dla kobiet w ciąży i nie tylko.

Centrum Medyczne Stomadent  prowadzi przychodnie w Bolesławcu,  Zielonej Górze, Legnicy, Zgorzelcu oraz we Wrocławiu, gdzie działają dwie placówki. Działa od 1991 roku. Oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2012 ma wartość ponad 1,5 mln zł, z czego 1,1 mln zł jest przeznaczone na leczenie stomatologiczne. Pozostała kwota finansuje ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (umowa dotyczy położnictwa i ginekologii oraz ortopedii i traumatologii) i profilaktyczne programy zdrowotne.