CM Św. Łukasza wprowadziło nowe zabiegi

0
894


Centrum Medyczne św. Łukasza z Częstochowy rozszerzyło zakres oferowanych usług o bezbolesną i małoinwazyjną metodę usuwania żylaków. Zabieg przeprowadzany jest techniką laserową. Jest to zabieg komercyjny, jego cena wynosi 3200 zł.

Laserowe usuwanie żył (EVLT) to całkowicie niechirurgiczna metoda, polegająca na tym, że energia lasera powoduje zamknięcie się dużych pni żylnych (odpowiednik „strippingu” w metodzie chirurgicznej). Zabieg jest przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. Światłowód lasera jest wprowadzony do żyły. Laser emituje energię termiczną i zamyka żyłę od środka, która z czasem zostaje wchłonięta przez własny organizm. Zabieg trwa około 30 minut. Jego korzyści to brak leczenia szpitalnego i narkozy, natychmiastowy powrót do codziennych zajęć, brak blizn.

Centrum Medyczne św. Łukasza świadczy usługi w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia szpitalnego obejmującego hospitalizacje planową i leczenia jednego dnia oraz rehabilitacji. Posiada blok operacyjny i 17 łóżek. Wykonywane są tutaj zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, neurochirurgii, ginekologii, ortopedii i traumatologii, laryngologii, urologii, chirurgii dzieci oraz laryngologii dzieci.

Placówka działa od 2006 roku. Oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Z informacji zawartych na stronie Funduszu wynika, że kontrakt Centrum na rok 2012 ma wartość 2 180 820 zł i dotyczy leczenia szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz profilaktycznych programów zdrowotnych.

Centrum Medyczne Św. Łukasza mieści się w Częstochowie przy ulicy Zaciszańskiej 25a. Pod tym samym adresem, ale w odrębnym obiekcie, działa Centrum Położnicze Św. Łukasza.