CM Tuchów: nowe poradnie specjalistyczne

0
856


Centrum Medyczne Tuchów  otworzyło nowe poradnie logopedyczne. Usługi poradni są na razie wyłącznie komercyjne. Koszt wizyty wynosi 30 zł. Centrum będzie się starać o kontrakt z NFZ na te usługi na rok 2014.

Poradnie powstały w przychodniach w Tuchowie i Wierzchosławicach, w zaadaptowanych pomieszczeniach. Przyjmuje w nich jeden logopeda, na razie raz w tygodniu. W razie większego zainteresowania usługami logopedycznymi zatrudnieni zostaną dodatkowi pracownicy. Do placówek trafiają zarówno dzieci z podstawowymi wadami wymowy, jak i młodzież i osoby dorosłe, zainteresowane poprawą jakości swojej komunikacji.

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia, Centrum Rehabilitacji, 30 poradni specjalistycznych oraz Centrum Psychoterapii. Podstawową opieką zdrowotną placówka otacza blisko 59 tysięcy pacjentów na Pogórzu.

Oprócz placówki w Tuchowie Centrum prowadzi przychodnie mieszczące się w miejscowościach na terenie powiatu tarnowskiego: w Biadolinach Radłowskich, Bruśniku, Ciężkowicach, Jastrzębi, Jodłówce Tuchowskiej, Wojniczu, w Szerzynach, gdzie działa pracownia rehabilitacji, w Siemiechowie, Gromnikach i Wierzchosławicach.

Centrum powstało w 2008 roku z przekształcenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tuchowie. Centrum prowadzi spółka pracownicza, która w roku 2012 zakupiła budynek szpitala od samorządu powiatowego.