CM Tuchów: nowe poradnie w Wierzchosławicach

0
857


Centrum Medyczne Tuchów rozszerzyło zakres oferty usług świadczonych w ośrodku zdrowia w Wierzchosławicach. Otwarto tutaj nowe poradnie specjalistyczne – kardiologiczną, chirurgii naczyniowej, chorób metabolicznych oraz dermatologiczną. Nowe gabinety dla specjalistów zaadoptowano na piętrze budynku Centrum Zdrowia Wierzchosławice.

Nowe poradnie zostały otwarte ze względu na duże zapotrzebowanie na konsultacje lekarzy specjalistów. Na przykład gabinety kardiologiczne w Tuchowie mają terminy wizyt zarezerwowane już do drugiego kwartału 2014 roku.

Specjalista dermatolog, który przyjmuje w Wierzchosławicach, realizuje także świadczenia w zakresie medycyny estetycznej. Nowo otwarta poradni chorób metabolicznych oferuje konsultacje lekarskie, porady dietetyczne oraz specjalistyczne badania służące leczeniu zaburzeń w gospodarce lipidowej i otyłości oraz chorób towarzyszących. Jest przeznaczona między innymi dla osób chorych na cukrzycę, osteoporozę czy dnę moczanową. W Wierzchosławicach działa także przychodnia logopedyczna, która pomaga dzieciom z wadami wymowy, a także młodzieży oraz osobom dorosłym, które chcą poprawić jakość swojej komunikacji.

Nowe poradnia działają na razie na zasadach komercyjnych. Na początek wprowadzono promocyjne ceny wizyt.  Zarząd Centrum Zdrowia Tuchów, odpowiadający za opiekę medyczną w Wierzchosławicach, zapowiada jednak starania o uzyskanie na nie kontraktów z NFZ. Ma to pozwolić na zdecydowaną poprawę dostępności porad. 

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi poradnie specjalistyczne oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia, Centrum Rehabilitacji oraz Centrum Psychoterapii. Podstawową opieką zdrowotną placówka otacza blisko 59 tysięcy pacjentów na Pogórzu.

Centrum powstało w 2008 roku z przekształcenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tuchowie. Centrum prowadzi spółka pracownicza.