CMC: współwłaściciel kliniki członkiem Misji Medycznej na Olimpiadzie

0
942


Współwłaściciel warszawskiej Kliniki Carolina Medical Center Robert Śmigielski będzie członkiem Misji Medycznej polskiej reprezentacji podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Carolina Medical Center jest partnerem medycznym PKOL.

Robert Śmigielski jest specjalistą w zakresie ortopedii i traumatologii. Jest współwłaścicielem Carolina Medical Center od momentu powstania kliniki w kwietniu 1998 roku. Pełni także funkcję ordynatora Centrum Urazów Sportowych oraz Oddziału Chirurgii Kończyny Dolnej. Specjalizuje się w chirurgii stawu kolanowego i ramiennego, leczenie patologii ścięgna Achillesa ze szczególnym uwzględnieniem zabiegów rekonstrukcyjnych w tym plastyki więzadeł i przeszczepów chrząstki.

Kierował także zespołem lekarzy opiekującym się kadrą Polskiego Związku Pływackiego, w tym także kadrą olimpijską w pływaniu—Ateny 2004. Jest wiceprzewodniczącym Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, szefem komisji medycznej PZPN, członkiem zarządu ISAKOS (Międzynarodowe Towarzystwo Artroskopii, Chirurgii Kolana i Ortopedii Sportowej), byłym przewodniczący komisji medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jest współzałożycielem i wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, członkiem wielu organizacji międzynarodowych.

Carolina Medical Center specjalizuje się w medycynie sportowej i ortopedii. Oferuje konsultacje lekarzy specjalistów z ortopedii i chirurgii dziecięcej, pełną diagnostykę obrazową i funkcjonalną, fizjoterapię, leczenie zachowawcze. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.