CMJ: kolejne akredytacje dla prywatnych szpitali

0
938

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przyznało akredytacje dla kolejnych 15-tu szpitali. Pięć spośród nich to placówki prywatne.

Akredytacja otrzymały następujące prywatne szpitale: Eskulap Bis s.c. Ewa Molska, Stanisław Molski w zakresie działalności Szpitala Eskulap Centrum Leczenia Chorób Serca i Naczyń w Osielsku, Nafis S.A. w zakresie działalności Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Łęczyckie Centrum Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii w Łęczycy,  Szpital Specjalistyczny Pro-Familia T. Wapiński Z. Sobieszczański i wspólnicy spółka jawna w zakresie działalności Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia w Rzeszowie oraz Szpital Św. Wincentego a Paulo Sp. z o.o. w Gdyni.

Poza tym akredytację otrzymały placówki publiczne: SP ZOZ w Janowie Lubelskim, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze, Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego w Krakowie, Szpital Bielański im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, Szpital MSW w Bydgoszczy, Szpital MSW w Olsztynie, Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy Sp. z o.o. w Wejherowie, Szpital MSW w Łodzi oraz Szpital MSW w Lublinie.

Osiem szpitali zdobyło akredytację w ramach projektu „Wsparcie procesu akredytacji zakładów opieki zdrowotnej”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) jest centralną jednostką resortu zdrowia. Powołane zostało przez ministra zdrowia w 1994 roku, w celu inspirowania oraz wspierania działań zmierzających do poprawy jakości usług medycznych. Program akredytacji szpitali funkcjonuje od 1998 roku i został opracowany na podstawie wzorów czołowych instytucji akredytujących na świecie. Program należy do European Accreditation Network (EAN), koordynowanej przez Europejskie Towarzystwo Jakości w Opiece Zdrowotnej (ESQH), zrzeszającej programy akredytacyjne w Europie.

Obecnie certyfikat akredytacyjny jest w posiadaniu 177 placówek.

Pełna lista akredytowanych szpitali dostępna jest na stronie: www.cmj.org.pl.