CMP: nowa placówka na warszawskiej Woli

0
213

6 lipca 2020 roku rozpoczyna działalność nowa przychodnia Centrum Medycznego CMP, zlokalizowana na warszawskiej Woli. To druga placówka sieci w tej dzielnicy i dziesiąta w Warszawie.

Pierwsza przychodnia Centrum Medycznego CMP na warszawskiej Woli powstała na przełomie lat 2012-2013 i zlokalizowana jest przy ulicy Jana Kazimierza 64.

Powstanie drugiego oddziału przy ulicy Jana Kazimierza 28 podyktowane było chęcią wyjścia naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców tej dzielnicy. Nowa zabudowa wielorodzinna wokół oddziału, w której osiedlają się młode małżeństwa i rodziny z dziećmi, to ogromne potrzeby z zakresu opieki medycznej dla dzieci oraz kobiet w ciąży. Dlatego w nowym oddziale duży nacisk położono na opiekę medyczną dla najmłodszych pacjentów i przyszłych mam.

Czytaj także: Nowa pracownia diagnostyki obrazowej Lux Med>>>

W wyniku powstania drugiego oddziału CMP Wola liczby w sumie ponad 380 mkw i 15 gabinetów.

W przychodniach CMP na warszawskiej Woli działa poradnia podstawowej opieki zdrowotnej, poradnie specjalistyczne, świadczenia w zakresie medycyny pracy. Można tutaj wykonać badania diagnostyczne (obrazowe, laboratoryjne, EKG).

Po otwarciu nowej przychodni sieć CMP liczy 14 placówek, z których 10 działa w stolicy, 2 – w Piasecznie, a po jednej – w Łomiankach i Józefosławiu.