CMP: nowy sprzęt diagnostyczny w Piasecznie

0
228

Centrum Medyczne CMP Piaseczno kupiło ultrasonograf Aviso do badania oczu w projekcji A i B. Urządzenie umożliwia ocenę struktur oczodołu i gałki ocznej oraz pomiary długości gałki ocznej.

Aparat pozwala pozyskiwać, wizualizować i przetwarzać obraz oka. Wskazania do jego użycia to między innymi obecność muszek, mętów czy błysków przed oczami, podejrzenie odłączania się ciała szklistego, podejrzenie rozwarstwienia czy odwarstwienia siatkówki. różnicowanie widocznych zmian w siatkówce i nerwie wzrokowym (druzy tarczy nerwu wzrokowego, znamiona i guzy)

Badanie pozwala też na ocenę mięśni zewnątrzgałkowych i struktur oczodołu. W projekcji A mierzona jest długość gałki ocznej (np. przed operacją zaćmy, w ocenie postępu krótkowzroczności).

Badania za pomocą urządzenia jest komercyjne, podobnie jak konsultacja okulistyczna w CMP. Koszt wizyty to 160 zł, koszt badania, wykonywanego osobno – 100 zł.

Czytaj także: CMP: nowe usługi w centrum medycznym w Piasecznie>>>

Placówka CMP Piaseczno, działająca przy ulicy Puławskiej 49, powstała na przełomie 2001 i 2002 roku. Jest to pierwsza i największa placówka Centrum Medycznego CMP.

Pacjenci mogą tutaj korzystać z konsultacji specjalistów takich jak alergolog, chirurg, dermatolog, diabetolog, endokrynolog, ginekolog, internista, logopeda, neurolog, okulista, ortodonta, ortopeda, pulmonolog, reumatolog, stomatolog.

CMP prowadzi także placówkę w Piasecznie przy ulicy Pawiej, w Józefosławiu, w Łomiankach oraz osiem przychodni w Warszawie.

Placówki CMP oferują podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne, medycynę pracy, rehabilitację, diagnostykę, a także szeroki zakres usług stomatologicznych. Realizują także programy profilaktyczne.