CMP objęło opieką drużynę Warsaw Eagles

0
918

Centrum Medyczne CMP odpowiada za opiekę zdrowotną drużyny futbolu amerykańskiego – Warsaw Eagles. Każdy z zawodników ma zapewnioną pełną opiekę rehabilitanta i fizykoterapeuty.

– Kondycja i forma naszych graczy to dla nas absolutny priorytet. Znając fachowość i renomę Centrum Medycznego CMP naturalną koleją rzeczy było podpisanie partnerskiej umowy, dzięki której futboliści Warsaw Eagles zyskają profesjonalną opiekę lekarską w szerokim wymiarze – powiedział Jacek Śledziński, manager warszawskiej drużyny.

– Cieszy nas, że możemy służyć swoim doświadczeniem i wiedzą dwukrotnym mistrzom Polski i najlepszemu zespołowi futbolu amerykańskiego w Warszawie. To dla nas duże wyróżnienie – podsumował Paweł Walicki, Prezes Zarządu CMP.

Centrum Medyczne CMP powstało w 2002 roku. Z małej przychodni świadczącej usługi głównie klientom instytucjonalnym (przeważnie z zakresu medycyny pracy), przekształciła się w jedną z największych, w obrębie gminy Piaseczno, firm oferujących kompleksowe usługi medyczne instytucjom, przedsiębiorstwom i osobom indywidualnym.

Obecnie, Centrum Medyczne CMP to wieloprofilowa sieć przychodni posiadających jedną placówkę w Piasecznie i cztery w Warszawie (CMP Białołęka, CMP Chmielna, CMP Ochota oraz CMP Ursynów).

Z Centrum Medycznym CMP współpracuje ponad 200 lekarzy i specjalistów, którzy świadczą usługi zarówno z zakresu podstawowej jak i specjalistycznej opieki zdrowotnej, a także medycyny pracy, diagnostyki, rehabilitacji, stomatologii oraz badań laboratoryjnych. Dbając o kompleksową obsługę pacjenta w CMP organizowane są także kursy szkoły rodzenia oraz kursy pierwszej pomocy.

Warsaw Eagles to najstarsza drużyna futbolu amerykańskiego w Polsce. Początki zespołu sięgają roku 1999. W 2004 roku założyciele Warsaw Eagles wraz z drugim zespołem w Polsce – 1.KFA Fireballs Wielkopolska powołali do życia Stowarzyszenie Polski Związek Futbolu Amerykańskiego, który zajął się propagowaniem tej dyscypliny. Już dwa lata później ruszyły ligowe rozgrywki. Obecnie trwa siódmy sezon, w którym bierze udział 38 zespołów na czterech szczeblach, Orły walczą na najwyższym – w Toplidze – o swój kolejny tytuł mistrzowski.