Continuum Care: bezpłatne badania dla seniorów

0
877


Warszawska Poliklinika Continuum Care wraz z Urzędem Dzielnicy Warszawa Ochota organizuje bezpłatne zajęcia dla seniorów w ramach akcji Zdrowe lato seniora na Ochocie.

Podczas cyklicznych spotkań odbywających się w lipcu i sierpniu placówka oferuje przegląd stanu zdrowia, przeprowadzany przez specjalistów z Polikliniki, obejmujący między innymi pomiar ciśnienia, poziomu cukru, pomiar BMI, przesiewowe badanie zaburzeń pamięci, usprawniającą gimnastykę dla seniorów, porady dietetyczne, konsultacje lekarza geriatry oraz konkursy dla uczestników.

Centrum Geriatrii i Leczenia Chorób Przewlekłych oraz Domu Pobytu Dziennego, prowadzone przez spółkę Continuum Care działa od marca 2012 roku. Z Domu Pobytu Dziennego korzystają głównie osoby starsze, niesamodzielne, z zespołem otępiennym, demencją, chorobą Alzheimera, posiadające różnorodne schorzenia, które przebywają w placówce przez kilka – kilkanaście godzin dziennie.

Podczas pobytu w ośrodku pacjenci mają zapewnioną pełną opiekę i wyżywienie, a także specjalistyczną rehabilitację i terapię zajęciową. Na miejscu jest lekarz geriatra, który pełni stały nadzór nad pacjentami. Pacjenci mogą także w czasie pobytu w placówce skorzystać z lekarskich konsultacji specjalistycznych i z indywidualnej rehabilitacji, za dodatkową opłatą. W placówce działają poradnie specjalistyczne. Wśród nich są takie, które oferują bardzo wyspecjalizowane usługi, na przykład przeznaczone są dla pacjentów ze stopą cukrzycową.