Continuum Care: bezpłatne konsultacje diabetologiczne

0
870


W warszawskiej Poliklinice Continuum Care prowadzone są cyklicznie bezpłatne konsultacje diabetologiczne dla pacjentów chorych na cukrzycę. Konsultacje prowadzone są przy współpracy z firmą NovoNordisk Od czerwca 2012 roku skorzystało z nich już 89 osób.

Wszyscy pacjenci podczas wizyty u lekarza diabetologa mogą uzyskać poradę specjalisty na temat leczenia cukrzycy, pielęgnacji stopy cukrzycowej oraz właściwego pomiaru cukru i prowadzenia dzienniczka pomiarów.

Placówka mieści się w Warszawie przy ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Działają tutaj Centrum Geriatrii i Leczenia Chorób Przewlekłych oraz Dom Pobytu Dziennego. Z usług Domu korzystają głównie osoby starsze, niesamodzielne, z zespołem otępiennym, demencją, chorobą Alzheimera, posiadające różnorodne schorzenia. Pacjenci korzystają z indywidualnie dobranego czasu pobytu oraz z ilości dni pobytu. W placówce działa także 25 poradni specjalistycznych.

Usługi placówki cieszą się dużym powodzeniem i są dobrze oceniane przez pacjentów. Podczas przeprowadzania anonimowej ankiety telefonicznej 100 pytanych stwierdziło, że usługi Continuum Care spełniają ich oczekiwania i są skłonni je polecać. Było to już drugie badanie przeprowadzone przez Continuum Care dotyczące oceny świadczonych usług.

Większość usług oferowanych przez Continuum Care stanowią usługi komercyjne. Od lipca 2012 roku placówka posiada kontrakt z NFZ na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w zakresie geriatrii. Wartość kontraktu zawartego do 31 grudnia 2013 roku wynosi 39 312 zł.

Spółka Continuum Care została założona w październiku 2009 r. w Warszawie przez Agnieszkę Szpara i Tomasza Barskiego, którzy mają kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu prywatną opieką medyczną w Polsce. Dofinansowaniem spółki Continuum Care zajął się wiodący w Polsce fundusz inwestujący w obszarze biotechnologii, nowych leków, suplementów diety, materiałów i urządzeń medycznych oraz usług ochrony zdrowia – MCI.BioVentures. Fundusz zainwestował w spółkę ponad 2,5 mln zł.