Continuum Care: kontrakt z NFZ na usługi geriatryczne

0
1061


Continuum Care Sp. z o.o. od  5  lipca 2012 oferuje ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w zakresie geriatrii finansowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Umowa z Mazowieckim Oddziałem Funduszu została zawarta do 31 grudnia 2013 roku.

Wartość kontraktu w roku 2012 wynosi 39 312 zł. Warszawska Poliklinika Continuum Care jest pierwszym w Polsce ośrodkiem o ofercie skierowanej zarówno do osób borykających się z chorobami przewlekłymi takimi jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, układu oddechowego, jak również ze schorzeniami wynikającymi z podeszłego wieku jak na przykład demencja czy choroba Alzheimera.

Placówka mieści się w Warszawie przy ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Działają tutaj Centrum Geriatrii i Leczenia Chorób Przewlekłych oraz Domu Pobytu Dziennego. Z usług Domu Pobytu Dziennego korzystają głównie osoby starsze, niesamodzielne, z zespołem otępiennym, demencją, chorobą Alzheimera, posiadające różnorodne schorzenia. Pacjenci korzystają z indywidualnie dobranego czasu pobytu oraz z ilości dni pobytu. W placówce działa także 25 poradni specjalistycznych.

Spółka Continuum Care została założona w październiku 2009 r. w Warszawie przez Agnieszkę Szpara i Tomasza Barskiego, którzy mają kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu prywatną opieką medyczną w Polsce. Dofinansowaniem spółki Continuum Care zajął się wiodący w Polsce fundusz inwestujący w obszarze biotechnologii, nowych leków, suplementów diety, materiałów i urządzeń medycznych oraz usług ochrony zdrowia – MCI.BioVentures. Fundusz zainwestował w spółkę ponad 2,5 mln zł.