Continuum Care: pierwsi pacjenci w nowym Centrum

0
886

Otwarte 19 marca 2012 roku przez spółkę Continuum Care Centrum Geriatrii i Leczenia Chorób Przewlekłych oraz Dom Pobytu Dziennego przyjęło pierwszych pacjentów. Placówka świadczy usługi opieki nad osobami starszymi. Z usług Domu Dziennego Pobytu korzysta już 10 osób.

– Są to osoby starsze, niesamodzielne, z zespołem otępiennym, demencją, chorobą Alzheimera posiadające różnorodne schorzenia, które przebywają u nas przez kilka – kilkanaście-godzin dziennie. Pacjenci korzystają z indywidualnie dobranego czasu pobytu oraz z ilości dni pobytu, jednakże minimalnym czasem pobytu jest moduł 6 godzin. Średnio przebywają u nas około 8-9 godzin. Niektórzy przyjeżdżają na 7.30, a część odbierana jest przez nas z domów około 9-11 i przywożona do ośrodka. Większość pacjentów korzysta z pobytu przez 2-3 dni w tygodniu. W tym czasie pacjenci zyskują nie tylko pełną opiekę i wyżywienie, ale także specjalistyczną rehabilitację i terapię zajęciową, której celem jest spowolnienie choroby. Na miejscu jest lekarz geriatra, który pełni stały nadzór nad pacjentami. Pacjenci mogą także w czasie pobytu u nas skorzystać z lekarskich konsultacji specjalistycznych i z indywidualnej rehabilitacji, za dodatkową opłatą – informuje Agnieszka Szpara, prezes spółki Continuum Care.

Pacjentów przyjmują także zespoły lekarskie poradnie działające w Centrum Leczenia Chorób Przewlekłych. Można w nich uzyskać konsultacje w zakresie onkologii, geriatrii, interny, chirurgii, endokrynologii, reumatologii, neurologii, urologii, ortopedii, dermatologii, laryngologii. Działają tutaj także poradnie – cukrzycowa, alzheimerowska, naczyniowa, podologiczna, kardiologiczna, chorób metabolicznych i wątroby, nefrologiczna, zdrowia psychicznego, zdrowego żywienia rehabilitacyjna oraz rozruszników serca. Można tutaj także wykonać badania w zakresie diagnostyki obrazowej.
– Z konsultacji specjalistycznych w Centrum Leczenia Chorób Przewlekłych korzystają nie tylko osoby starsze. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich pacjentów borykających się z chorobą przewlekłą, których leczenie wymaga bardzo indywidualnego podejścia wielu specjalistów współpracujących ze sobą. Dużym zainteresowaniem cieszy się m.in. poradnia leczenia zaburzeń pamięci – poradnia alzheimerowska, której celem jest wczesne wykrywanie zaburzeń pamięci oraz opracowywanie indywidualnych planów leczenia i terapii. Mamy wielu pacjentów w poradni reumatologicznej, endokrynologicznej, onkologicznej i urologicznej. Wkrótce uruchomimy poradnię leczenia stopy cukrzycowej w ramach poradni cukrzycowej – mówi Agnieszka Szpara.

Placówka mieści się w Warszawie przy ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Na razie świadczy tylko usługi komercyjne, ale rozpoczęto starania o finansowanie w ramach NFZ.

Spółka Continuum Care została założona w październiku 2009 roku. W październiku 2011 roku udziałowcem spółki Continuum Care został fundusz MCI.BioVentures, który zainwestował w tym celu 2,5 mln zł.