Corten Medic otworzył mobilne punkty badań

0
148

Centrum Medyczne Corten Medic otworzyło mobilne punkt badań w kierunku koronawirusa, zlokalizowane w Garwolinie, Mławie, Ostrołęce i Płocku. Punkty wykonują badania finansowane przez NFZ oraz komercyjne.

W punktach realizowane są testy kasetkowe na przeciwciała koronawirus IgM i IgG oraz  testy genetyczne (wymaz) RT-PCR na obecność RNA wirusa we krwi.

W każdym mieście punkty stacjonują po dwie godziny.

W maju 2020 Corten Medic otworzył mobilny punkt badań w kierunku koronawirusa na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego, który stacjonuje w pełnym wymiarze godzin  i oferuje wyłącznie testy komercyjne.

Corten Medic, jako pierwsze w województwie mazowieckim, przyjmuje na leczenie stomatologiczne pacjentów przebywających w kwarantannie i chorych na COVID-19. Centrum wprowadziło podział swoich przychodni na zdrowe, dedykowane dla osób z podejrzeniem COVID-19 oraz mobilne dla chorych.

Corten Medic współpracuje w tym zakresie z licencjonowanymi laboratoriami, które są wpisane na listę COVID przez Ministerstwo Zdrowia.

Czytaj także: Alab Laboratoria: nowe badanie na przeciwciała przeciwko SARS-CoV-2>>>

Corten Medic prowadzi placówki w Radomiu- przy ulicy Beliny Prażmowskiego 33a i przy ulicy Królowej Jadwigi 21/4 oraz w Warszawie- przy ulicach Modzelewskiego 58, Makolągwy 21, Kijowskiej 1, Krakowskie Przedmieście 24/26, Etiudy Rewolucyjnej 48, Belgradzkiej 4/U10 oraz Pasaż Ursynowski 9.

Centra medyczne Corten Medic działają także w Milanówku przy ulicy Szkolnej 6, w Zwoleniu przy ulicy Wojska Polskiego 78 oraz w Pruszkowie przy ulicy Gomulińskiego 2.

W Kielcach Corten Medic prowadzi centrum medyczne przy ulicy Zagnańskiej 84b oraz centrum implantologii przy Alei Legionów 3/7.

Placówki Corten Medic oferują usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacje specjalistyczne (między innymi w zakresie ginekologii, onkologii, kardiologii czy okulistyki), a także rehabilitację i szeroki zakres usług stomatologicznych.