Corten Medic tworzy punkty diagnostyki mobilnej 

0
215

Centrum Medyczne Corten Medic w porozumieniu z władzami lokalnymi miast organizuje punkty diagnostyki mobilnej typu Corten Test & Drive. Punkty te oferują dwa rodzaje testów w kierunku koronawirusa Sars-CoV-2. 

Są to testy na przeciwciała IgM i IgG Anty-Sars-CoV-2 oraz testy genetyczne wykrywające koronawirusa w organizmie. Badania są komercyjne, a osoby w kwarantannie na podstawie otrzymanej wiadomości od NFZ mogą skorzystać z badań bezpłatnie. W punktach Corten Test&Drive można również wykonać test jakościowy wykrywający wirusa grypy typu A i B. 

Corten Medic realizuje testy także w placówkach stacjonarnych W sumie prowadzi 36 punktów pobrań, które działają w miejscowościach zlokalizowanych w województwach – mazowieckim i świętokrzyskim. 

Czytaj także: Centrum Medyczne Damiana otwiera nowe punkty wymazowe >>>

Corten Medic prowadzi sieć placówek ambulatoryjnych działających w Radomiu, Warszawie, Milanówku, Zwoleniu, Pruszkowie oraz w Kielcach.  

Placówki Corten Medic oferują usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacje specjalistyczne (między innymi w zakresie ginekologii, onkologii, kardiologii czy okulistyki), a także rehabilitację i szeroki zakres usług stomatologicznych. 

Placówki Corten Medic uczestniczą także w Narodowym Programie Szczepień przeciwko wirusowi Sars-CoV-2.