CZ Medycyna otworzy nową placówkę

0
794


Centrum Zdrowia Medycyny z Białegostoku planuje otwarcie nowej placówki. Przychodnia będzie się mieścić przy Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego. Rozpoczęcie działalności nowej jednostki planowane jest na styczeń 2013 roku.

W nowej placówce będzie funkcjonować 12 specjalistycznych gabinetów lekarskich, gabinet zabiegowy, pełnoprofilowa stomatologia z ortodoncją i implantologią oraz gabinet lekarza rodzinnego, oferujący usługi w ramach kontraktu z NFZ. Z usług placówki będą mogli także korzystać pacjenci abonamentowi.

Jest już czwarta prywatna inwestycja medyczna zrealizowana w Białymstoku przez spółkę.
– Decyzja o otwarciu kolejnej przychodni w Białymstoku wynika z długotrwałej obserwacji rynku – mówi Marek Piotrowski, prezes Centrum Zdrowia Medycyna.
Jak tłumaczy prezes, spółka odnotowuje coraz większe zapotrzebowanie na przychodnie specjalistyczne w różnych częściach miasta. Jego zdaniem wynika to w dużej mierze ze wzrostu i zmiany struktury populacji, niewydolności placówek publicznych, a także coraz większej świadomości prozdrowotnej wśród Polaków.

Obecnie Centrum Zdrowia Medycyna prowadzi działalność w trzech placówkach: przy ulicy  Komisji Edukacji Narodowej 50 i 52 oraz w przy ulicy Mickiewicza 39. Oferuje konsultacje specjalistyczne, diagnostykę oraz zabiegi chirurgii jednego dnia. Od końca października lub od listopada 2012 będzie także oferować w jednej ze swoich placówek usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Centrum działa od 2006 roku, początkowo funkcjonowało jako placówka franczyzowa Centrum Medycznego Damiana z Warszawy, od 2010 roku – pod własną nazwą.