Częstochowa: Nowa Ortopedia w Centrum Medycznym Klara

0
865

Centrum Medyczne Klara z Częstochowy rozszerzyło zakres swoich usług o konsultacje i zabiegi w zakresie ortopedii. W placówce działa Nowa Ortopedia – zespół dwunastu specjalistów z tego zakresu z Piekar Śląskich.

Specjaliści wykonują zabiegi w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, ortopedii dziecięcej, ortopedii onkologicznej oraz ortopedii sportowej.

Centrum Medyczne Klara działa od 2012 roku. Oferuje kompleksowe usługi medyczne, w tym konsultacje świadczone przez prawie 30 poradni specjalistycznych, diagnostykę, chirurgię jednego dnia oraz rehabilitację. Prowadzi także Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Chorób Dietozależnych. W placówce funkcjonuje gabinet medycyny pracy oraz medycyny estetycznej a także pracownia diagnostyki obrazowej z rezonansem magnetycznym.

Od 2013 roku placówka posiada oddziały szpitalne świadczące usługi w zakresie chirurgii ogólnej, urologii, medycyny sportowej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Usługi placówki w przeważającej większości są komercyjne. Kontrakt z NFZ w wysokości 97 957,20 zł, zawarty na rok 2016, przeznaczony jest na rehabilitację leczniczą.

Centrum Medyczne Klara prowadzi JST sp. z o.o. Centrum mieści się w budynku o powierzchni prawie 5 tysięcy metrów kwadratowych, zlokalizowanym przy ulicy Wały Generała Józefa Dwernickiego 43/45.