Częstochowa: nowa poradnia w CM Klara

0
1318

Centrum Medyczne Klara z Częstochowy otworzyło nową poradnię – okulistyczną. Poradnia oferuje zarówno świadczenia komercyjne jak i finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Poradnia przyjmuje osoby dorosłe oraz dzieci od 5. roku życia. Oferuje dobór okularów, diagnostykę chorób oczu, badania ostrości wzroku, bezdotykowe badanie ciśnienia gałki ocznej, autorefrakcję oraz badanie dna oka.

W najbliższym czasie placówka zapowiada także uruchomienie laboratorium snu, które oferować będzie leczenie chrapania i bezdechu sennego, między innymi za pomocą aparatu CPAP.

Centrum Medyczne Klara oferuje kompleksowe usługi medyczne, w tym konsultacje świadczone przez prawie 30 poradni specjalistycznych, diagnostykę, chirurgię jednego dnia oraz rehabilitację. Prowadzi także Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Chorób Dietozależnych. W placówce funkcjonuje gabinet medycyny pracy oraz medycyny estetycznej a także pracownia diagnostyki obrazowej z rezonansem magnetycznym. Placówka posiada oddziały szpitalne świadczące usługi w zakresie chirurgii ogólnej, urologii, medycyny sportowej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Centrum jest jednym z niewielu ośrodków w Polsce, który oferuje eksperymentalne metody leczenia schorzeń neurologicznych oraz okulistycznych i jako jedna z kilku placówek w Polsce posiada własne urządzenie systemu NanoKnife IRE do nietermicznej ablacji, leczenia guzów umiejscowionych w bliskim sąsiedztwie ważnych struktur anatomicznych, wykorzystywane przy nowotworach trzustki, prostaty, wątroby i nerek.

Centrum Medyczne Klara działa od 2012 roku. Jest prowadzone przez JST sp. z o.o., działającą od 2007 roku, której prezesem jest Sławomir Nawrocki. Centrum mieści się w budynku o powierzchni prawie 5 tysięcy metrów kwadratowych, zlokalizowanym przy ulicy Wały Generała Józefa Dwernickiego 43/45.