Dąbrowa Tarnowska: Centrum Zdrowia Tuchów wyremontowało oddziały

0
821

W szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej oddano do użytku wyremontowane oddziały, które od 2015 roku prowadzi Centrum Zdrowia Tuchów. Modernizacja dotyczyła traktu porodowego  oraz sal pacjentek na oddziale położniczym, a także oddziału noworodkowego. W modernizację oddziałów szpitalnych w Dąbrowie Tarnowskiej Centrum Zdrowia Tuchów zainwestowało dotychczas ponad 600 tys. zł.

Prace trwały od lipca 2015 roku. Ponieważ ta część szpitala nie była remontowana od wielu lat trzeba było wymienić wszystkie instalacje. Zaprojektowano nowy układ pomieszczeń i sanitariatów. Wyremontowano pokoje mamy i dziecka, w których znalazły się kąciki pielęgnacyjne. Nowa sala do porodów została wyposażona w dwa, oddzielone od siebie stanowiska.

W Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska pojawił się także nowy sprzęt: zakupiono aparaty KTG do ciąży pojedynczej i bliźniaczej, pulsoksymetry, aparat EKG i detektory tętna płodu. Ponadto wymienione zostały także wózki oddziałowe stoliki i szafy.

Mocną stroną oddziału noworodków jest całodobowa specjalistyczna opieka lekarzy neonatologów oraz pediatrów. Wyróżnikiem dąbrowskiej porodówki, podobnie jak w Tuchowie, jest natomiast indywidualne podejście do każdej z pacjentek, które stosuje personel placówki.

– Po remoncie pacjentki mają zapewniony większy komfort leczenia, ale też komfort pracy personelu zdecydowanie się poprawił – mówi ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego, lekarz ginekolog położnik Piotr Kras.

Nową porodówkę oficjalnie oddano do użytku, ale nie znaczy to, że prace modernizacyjne nie będą na niej kontynuowane. Planowane jest bowiem zaadaptowanie kolejnej sali porodowej, zadedykowanej specjalnie do porodów rodzinnych.

W związku z otwarciem oddziałów w Tuchowie zorganizowano Tydzień Drzwi Otwartych. W ramach inicjatywy do 26 lutego w godzinach od 10.00 do 17.00 można przyjść, obejrzeć oddziały i porozmawiać z personelem. Zainteresowane osoby mogą poznać zasady opieki i standardy stosowane na co dzień. Swoimi doświadczeniami  dzielą lekarze i położne oraz pielęgniarki neonatologiczne. 

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi też Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Dąbrowie Tarnowskiej.

Centrum prowadzi w Tuchowie zespół poradni specjalistycznych oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia. Posiada także Centrum Rehabilitacji oraz Ośrodek Psychoterapii. Prowadzi  placówki w Biadolinach Radłowskich, Bruśniku, Ciężkowicach, Gromniku, Jastrzębi, Jodłowce Tuchowskiej, Siemiechowie, Szerzynach, Wierzchosławicach i Wojniczu. Podstawową opieką zdrowotną placówka obejmuje blisko 59 tysięcy pacjentów na Pogórzu. Centrum Zdrowia Tuchów jest prowadzone przez spółkę pracowniczą.