Dantex-Med: Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży

0
828


Centrum Medyczne Dantex-Med z Warszawy otrzymało tytuł Certyfikowanego Centrum Medycyny Podróży. Poradnia medycyny podróży działa w przychodni przy ulicy Nowolipie 25 i oferuje kompleksową opiekę medycyny podróży przed wyjazdem pacjenta oraz po jego powrocie.

Koszt wizyty u specjalisty medycyny podróży wynosi 80 zł. Pacjent może także wykonać obowiązkowe i zalecane szczepienia (zgodne z planem wycieczki i innymi wskazaniami). Specjalista proponuje także ewentualną profilaktykę malarii, przedstawia wskazówki bezpiecznego zachowania w tropikach, w czasie nurkowania, w wysokich górach itp. oraz omawia wyposażenie apteczki podróżnej.

Dantex-Med działa od 2000 roku. Prowadzi cztery placówki w Warszawie: dwie przy ulicy Nowolipie (pod nr 18 i nr 25), przy ulicy Cybernetyki (na Mokotowie) oraz na warszawskiej Woli, przy ulicy Jana Kazimierza 28. Dantex-Med posiada także sieć placówek partnerskich w ponad 70 miastach Polski.

Większość usług Centrum stanowią usługi komercyjne. Od lutego 2013 roku w dwóch przychodnich Dantex-Med: na Woli oraz na Mokotowie działają poradnie podstawowej opieki zdrowotnej.

Dantex-Med należy do spółki Dantex, która jest właścicielem ponad 40 000 mkw powierzchni komercyjnych w Warszawie i Katowicach. Dantex  od 2008 roku realizuje projekt Osiedla Dobrolin na warszawskiej Woli, na terenie którego działa jedna z placówek Dantex-Med.