Dantex Med dołączył do Grupy Medicover

0
1312


Medicover kupił 100 procent udziałów w spółce Dantex Med, która od 2000 roku świadczy usługi w zakresie podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej oraz diagnostyki. Dotychczasowym właścicielem Dantex Med była spółka komandytowa Dantex.

Dantex Med posiada cztery Centra Medyczne w Warszawie oraz współpracuje z partnerami medycznymi na terenie całej Polski (obecnie jest to 79 placówek).

– Stale monitorujemy i oceniamy nowe możliwości inwestycyjne, które odpowiadają profilowi rozwoju naszej firmy. Włączenie spółki Dantex Med do Grupy Medicover stanowi rozszerzenie naszej dotychczasowej oferty, zapewniając klientom jeszcze większy wybór propozycji w zakresie usług medycznych, dopasowanych do ich potrzeb zdrowotnych i możliwości finansowych – mówi John Stubbington, Dyrektor Operacyjny Medicover.

Dołączenie nowej spółki jest kolejnym krokiem w kierunku wzmocnienia pozycji Medicover na rynku prywatnej zdrowia opieki medycznej w Polsce. W ostatnich latach Grupa Medicover została właścicielem Centrum Medycznego Damiana i sieci klinik leczenia niepłodności InviMed oraz udziałowcem mniejszościowym Sport Medica S.A., do którego należy Carolina Medical Center.

-Uważam, że Medicover dzięki swojej silnej pozycji na rynku usług medycznych, daje gwarancję wzrostu firmie Dantex Med. Włączenie do Grupy Medicover, to wielka wartość dla pacjentów i klientów biznesowych firmy, jak również szanse szerokiego rozwoju  pracowników, którzy w mojej opinii,  są  największym dobrem firmy” – podkreśla  Małgorzata Wiślicka – Prezes Zarządu Dantex Med.

Grupa Medicover jest międzynarodową firmą medyczną oferującą pełny zakres opieki medycznej. Firma dostarcza usługi medyczne dla ponad 5600 firm oraz 420 tysięcy klientów. Posiada 30 centrów medycznych, zatrudnia około 4000 pracowników i obsługuje blisko 2 miliony wizyt lekarskich rocznie. Centra Medicover znajdują się w największych miastach Polski, między innymi w Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Bielsku-Białej  i Białymstoku. Współpracuje z ponad 700 medycznymi placówkami partnerskimi w całej Polsce. 

Medicover zbiera doświadczenia i poszerza zakres działalności już od 18  lat. Ukoronowaniem dotychczasowego rozwoju firmy w Polsce było otwarcie w 2010 roku pierwszego, pełno profilowego Szpitala Medicover w warszawskim Wilanowie. Jako jedyna prywatna firma medyczna w Polsce, Medicover zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, aż po opiekę szpitalną. Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych kierowane są zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych. Grupa Medicover rozwija swoją działalność nie tylko w Polsce, ale również w 9 innych krajach: Rumunii, Niemczech, Turcji, Mołdawii, Bułgarii, Serbii, Gruzji oraz na Ukrainie i Białorusi. 

Dantex-Med działa od 2000 roku. Prowadzi cztery placówki w Warszawie: dwie przy ulicy Nowolipie (pod nr 18 i nr 25), przy ulicy Cybernetyki (na Mokotowie) oraz na warszawskiej Woli, przy ulicy Jana Kazimierza 28. Dantex-Med posiada także sieć placówek partnerskich w ponad 70 miastach Polski.