Dębica: Centrum Medyk otworzy dom opieki

0
1742

Centrum Medyczne Medyk z Rzeszowa otworzy całodobowy dom opieki w Dębicy. Powstał on w ramach realizowanego przez Fundację Medyk dla Zdrowia projektu finansowanego ze środków unijnych. Obecnie trwa rekrutacja osób zainteresowanych pobytem w placówce.

Dom przeznaczony jest dla osób niesamodzielnych, zamieszkujących powiat dębicki i okoliczne powiaty z województwa podkarpackiego.

Placówka zapewni tym osobom dostęp do wsparcia psychologicznego, udział w zajęciach plastycznych, edukacyjnych, muzycznych i wspierających ruchowo oraz wyżywienie oraz warunki do odpoczynku i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Fundacja zapewnia 30 miejsc finansowanych ze  środków unijnych. Pobyt w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych będzie bezpłatny dla osób, których dochód nie przekracza 150 procent właściwego kryterium dochodowego.

Dom opieki mieści się w budynku Centrum Medycznego Medyk w Dębicy przy ulicy Kwiatkowskiego 1, które działa od lipca 2019 roku.

Czytaj także: Prywatne placówki to pionierzy innowacji w medycynie>>>

Podopieczni Domu, będą mogli korzystać z opieki lekarzy Centrum (okulisty, gastrologa, stomatologa, laryngologa, kardiologa, neurologa) i badań diagnostycznych (USG, RTG, endoskopia, EKG, badania krwi).

Przychodnia w Dębicy prowadzi poradnię POZ, poradnie specjalistyczne, oferuje badania diagnostyczne i konsultacje w ramach medycyny pracy.

Dębica zlokalizowana jest około 55 km od Rzeszowa.

Centrum Medyk prowadzi w Rzeszowie 10 przychodni, które działają przy ulicach Powstańców Warszawy, Łukasiewicza, Siemiradzkiego, Hoffmanowej, Piłsudskiego, Lisa Kuli, Leskiej, Dąbrowskiego, Szopena oraz Obrońców Poczty Gdańskiej.

Centrum prowadzi też przychodnię w Mielcu, Sędziszowie Małopolskim, Boguchwale, w Leżajsku, w Jasionce, w Łączkach Kucharskich a także dwie stacje dializ – w Leżajsku oraz w Rzeszowie.

Placówki oferują świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, usługi stomatologiczne i w zakresie medycyny pracy oraz diagnostykę. Oferują też rehabilitację.

Właścicielem Centrum Medycznego Medyk, które działa już od 30 lat, jest lekarz Stanisław Mazur.