Dent-a-Medical: umowa dystrybucyjna na Ukrainie

0
310


Spółka Dent-a-Medical S.A. poinformowała, że złożyła pierwsze zamówienia na dostawę produktów stomatologicznych. Wartość zamówień, które będą realizowane w II kwartale 2017 roku, wyniesie 1,8 mln zł netto.

Zamówienia dotyczą różnego rodzaju pasty stomatologicznej oraz płynów do płukania jamy ustnej, przeznaczonych do sprzedaży na rynku ukraińskim. Produkty charakteryzują się oparciem na koloidalnych cząsteczkach złota i srebra oraz ekstraktach roślinnych, a produkowane są w Polsce w Grupie MadMag.

Dent-a-Medical zawarł umowę dystrybucyjna ze spółką MadMag Holding Sp. z o. o. w marcu 2017 roku. Na jej podstawie spółka uzyskała wyłączność dystrybucji na terytorium Chin, a obecnie także dodatkowo na terytorium Ukrainy.

Na podstawie umowy zawartej z MadMag Dent-a-Medical będzie dystrybutorem między innymi pasty do zębów i płynów do płukania ust w ogólnopolskiej sieci partnerskich klinik stomatologicznych, działających pod znakiem Dent-a-Medical.

Dent-a-Medical SA zarządza ogólnopolską siecią partnerską klinik stomatologicznych liczącą ponad 300 placówek. Spółka konstruuje produkty abonamentowe i ubezpieczeniowe z zakresu opieki stomatologicznej (programy opieki stomatologicznej) i dystrybuuje je jako produkty samodzielne lub jako składowe innych produktów (na przykład ubezpieczeń medycznych, pakietów assistance) w kanałach B2B (business to business), B2B2C (business to business to client) oraz w bezpośredniej sprzedaży do klienta ostatecznego (pacjenta). Pacjenci będący użytkownikami tych produktów obsługiwani są w gabinetach partnerskich sieci Dent-a-Medical.