Dental Sense dołącza do Medicover Stomatologia

0
945

W październiku 2020 roku do Medicover Stomatologia dołączył Dental Sense z Gdańska. Jest to 11 centrum, które dołączyło do Medicover Stomatologia w ramach akwizycji. Sieć pozyskała w ten sposób już 100 gabinetów dentystycznych.

Centra Dental Sense zlokalizowane są w Gdańsku przy ulicy Myśliwskiej 33A/1 oraz przy ulicy Chmielnej 70/3.

Medicover Stomatologia podkreśla, że zdecydował się na współpracę z Dental Sense ze względu na tożsamą wizję i podejście do pacjentów.

– Centra stomatologiczne muszą dziś być skoncentrowane na potrzebach i oczekiwaniach pacjentów, którzy chcą angażować się w proces leczenia, poszukują różnych rozwiązań i są otwarci na korzystanie z zaawansowanych i innowacyjnych metod terapii. Zarówno Dental Sense, jak i my wiemy, że ta wizja powinna mieć odzwierciedlenie w każdym aspekcie funkcjonowania centrum dentystycznego. Dlatego bardzo się cieszę, że od dziś będziemy to zadanie realizować w ramach jednej sieci – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

Czytaj także: Szpital Św. Elżbiety dołącza do Grupy Lux Med>>>

Zespół centrum, które właśnie dołączyło do sieci Medicover Stomatologia podkreśla, że dużą uwagę poświęca jakości obsługi pacjentów.

– To dla nas bardzo istotne, aby atmosfera była oparta na spokoju oraz pozytywnym, ludzkim podejściu do pacjenta. Dobrze rozumiemy, że dla wielu osób wizyta u dentysty może nadal powodować dyskomfort, a nawet lęk. Dlatego nieocenioną wartością są dla nas relacje budowane z pacjentami oraz zaawansowane technologie, które udowadniają, że leczenie stomatologiczne może być skuteczne, szybkie i jednocześnie komfortowe – mówi Łukasz Lassmann, dyrektor medyczny Dental Sense.

Nowe centrum w sieci Medicover Stomatologia stawia również na kompleksowe podejście do zdrowia pacjentów.

– Dla Dental Sense, podobnie jak dla Medicover Stomatologia, standardem jest dostęp do szerokiego zakresu specjalizacji dentystycznych pod jednym dachem. Dlatego pacjenci skorzystają w centrum z zabiegów profilaktycznych, opieki specjalistów stomatologii zachowawczej i periodontologii, ale również z leczenia zaawansowanego w ramach implantologii, protetyki, czy chirurgii – podkreśla Wioletta Januszczyk.

– Rozumiemy, że do zdrowia należy podchodzić całościowo. Dlatego uzupełnieniem naszej oferty jest kompleksowe leczenie zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych i konsultacje fizjoterapeutów, które znajdują zastosowanie między innymi w przypadku bruksizmu, bólu zębów, napięcia mięśni żucia, czy migreny – dodaje Łukasz Lassmann.

Czytaj także: Nowatorskie zabiegi urologiczne w Centrum Medycznym Aldemed>>>

Pacjenci Dental Sense korzystają między innymi z leczenia ortodontycznego z wykorzystaniem niewidocznych nakładek, estetycznych wypełnień ubytków, odtwarzających naturalny kolor i strukturę zęba, czy nieinwazyjnego wybielania zębów.

Specjaliści Dental Sense korzystają także z technologii Digital Smile Design, aby opracować najlepszy dla pacjenta plan leczenia. To narzędzie, które nie tylko pozwala zobaczyć efekt końcowy jeszcze przed rozpoczęciem terapii, ale również pomaga zaprojektować uśmiech z uwzględnieniem mimiki pacjenta oraz rysów i wyglądu twarzy.

Medicover Stomatologia jest częścią Medicover – wiodącej międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 roku. Medicover posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria. Firma najszerszą działalność realizuje w Polsce i w Niemczech.